SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, il merkezindeki liselerin müdürleri ile YKS süreci değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, il merkezindeki liselerin müdürleri ile YKS süreci değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, il merkezindeki liselerin müdürleri ile YKS süreci değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Müdürlüğümüz A Blok toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, birim amirlerimiz de katılım sağladı. Toplantıda 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlık süreci değerlendirildi.

Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, sürecin mümkün olan en iyi ve sağlıklı şekilde yürütülmesi için gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi. Sivas Valiliği himayesinde yürütülen MİRAS Projesi kapsamında uzun süredir kapsamlı çalışmalar yürütüldüğünü, destekleme ve yetiştirme kursları ile öğrencilerin akademik başarısını yukarı taşındığını belirten Yener, Millî Eğitim Bakanlığınca öğretmen ve öğrencilerin istifadesine sunulan dijital eğitim platformlarının bu süreçteki önemine değindi. EBA, OGM Materyal, Öğretmen/Öğrenci Destek Sistemi (ÖDS) ve MEB Yardımcı Kaynaklarının çok önemli bir imkan olduğunu belirten Yener, "Hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin bu platformları etkin bir şekilde kullanmasını istiyoruz. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin sınav stresi yaşamaması için gereken desteği vermemiz gerekiyor. Öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu en üst seviyeye çıkarmalı, onlara en iyi şekilde rehberlik etmeliyiz." dedi.

Birim amirlerimizin sorumluluk alanları ile ilgili değerlendirmelerde bulunduğu toplantıda, okul müdürleri de görüş ve önerilerini dile getirdi.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.