SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, HEDEF Projesi kapsamında il genelinde tüm öğrencilerin katılımı ile 5. ders saatinde düzenlenen kitap okuma etkinliğinde Şehit Erkan Sakal İlkokulu öğrencileri ile birlikte kitap okudu.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, HEDEF Projesi kapsamında il genelinde tüm öğrencilerin katılımı ile 5. ders saatinde düzenlenen kitap okuma etkinliğinde Şehit Erkan Sakal İlkokulu öğrencileri ile birlikte kitap okudu.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Cahit Zarifoğlu İlkokulu ile aynı binada eğitim veren Şehit Erkan Sakal İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri ile bir araya geldi. Yener, Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında okul kütüphanesinde düzenlenen kitap okuma etkinliğine katıldı. İl genelinde 5. ders saatinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerle birlikte bir süre kitap okuyan Yener, öğrencilerle ve onlara eşlik eden velilerle sohbet etti. Kitap okumanın düşünceyi geliştiren en önemli aktivite olduğuna dikkat çeken Yener, "Başarılı olmak istiyorsanız bol bol kitap okuyun ve düşüncenizi zenginleştirin." dedi. Öğrencilerle birlikte etkinliğe katılan velilere de teşekkür eden Yener, daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

"ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ BUGÜN GÖNLÜNE DOKUNACAĞIMIZ ÇOCUKLARIMIZ ŞEKİLLENDİRECEK"

Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF ve MİRAS Projeleri üzerine değerlendirmelerde bulunan Yener, proje kapsamında yürütülen çalışmaların öğrenciler üzerinde olumlu yansımaları olduğunu söyledi. Öğrencileri akademik açıdan zenginleştirirken, millî ve manevi değerlerin aşılanması için de yoğun bir çalışma yürütüldüğünü belirten Yener; "Ülkemizin yarınlarını yönetecek olan çocuklarımızın gelecekte görev alacakları her işte, doğru, dürüst ve ahlaki değerleri önceleyen bir anlayışla hareket etmesini arzuluyoruz. Aynı zamanda onları bilim ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanan ve tasarlayan bir donanımla yetiştirmek istiyoruz. Yaşadığımız coğrafyada akan kan ve gözyaşını görüyoruz. Gazze'deki insanlık dramı hepimizin yüreğini sızlatıyor. Ülkemiz, bölgedeki tüm mazlumların umudu konumunda. Her alanda ve özellikle savunma alanında ülkemizin geldiği güçlü konumu korumak ve daha güçlü hale getirmek zorundayız. İşte bunu bugün gönlüne dokunacağımızı, bu bilinçle geleceğe hazırlayacağımız çocuklarımız yapacak. O nedenle sorumluluğumuz çok büyük. Bu bilinçle hareket ederek görev yaptığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Yener, görüş, öneri ve talepleri dinledi.

20-10-202320-10-202320-10-202320-10-202320-10-202320-10-202320-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.