SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesinde öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesinde öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. İlk olarak 12. Sınıf öğrencilerini ziyaret eden Yener, bir süre öğrenciler ile sohbet ederek önemli tavsiyelerde bulundu.

Gelecek yıl gerçekleştirilecek YKS'ye hazırlık sürecinin çok önemli olduğunu belirten Yener, "Bu noktada sizlere akademik destek sağlamak için HEDEF ve MİRAS Projelerimiz ile önemli çalışmalar yürütüyoruz. Sizlerin de bu süreci gayret göstererek, çok çalışarak geçirmeniz gerekiyor. Hem kendi geleceğiniz hem de ülkemizin geleceği için çok çalışmalı, kendinize hedefler belirlemelisiniz. Sizden isteğimiz; yalnızca derslerinize odaklanmanız ve konsantrasyonunuzu bozabilecek tablet, televizyon ve telefon kullanımını en aza indirmenizdir." dedi.

Sınıf ziyaretinin ardından okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelen Yener, görüş, öneri ve talepleri dinledi. Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesi ve MİRAS Projelerine değinen Yener; "Hep birlikte çocuklarımızı bilimde, sanatta, sporda kısacası her alanda en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz. Öğrencilerimizin akademik başarısını artırmak için yoğun bir çalışma yürütürken, değerler eğitimine de büyük önem veriyoruz. Hedefimiz; her alanda başarılı, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmektir." dedi.

Okul güvenliği konusunda alınan tedbirler ve yürütülen çalışmalara da değinen Yener, okul idarecileri ve öğretmenlerin bu konudaki görüş ve önerilerini dinledi. Yener; "Geleceğimizin teminatı, en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın güvenliği bizim için çok önemli" dedi.

12-10-202312-10-202312-10-202312-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.