SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gürün İlçe Eğitim Değerlendirme Toplantısında ilçedeki okulların idarecileri ile bir araya geldi. Toplantıda ilçenin eğitim durumu ile HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında yürütülen çalışmalar ele alındı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gürün İlçe Eğitim Değerlendirme Toplantısında ilçedeki okulların idarecileri ile bir araya geldi. Toplantıda ilçenin eğitim durumu ile HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında yürütülen çalışmalar ele alındı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden etkilenen ve afet bölgesi ilan edilen Gürün'de okul idarecileri ile bir araya geldi. Gürün İsmet Yılmaz İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen İlçe Eğitim Değerlendirme Toplantısında deprem felaketi sonrasında oluşan tabloyu okul idarecileri ile değerlendiren Yener, gereken tüm çalışmaların yapıldığını ve sürecin titizlikle takip edildiğini belirtti. Tüm okul idarecilerine geçmiş olsun dileklerini ileten Yener, İl genelinde eğitimdeki başarının artırılması için kapsamlı çalışmalar yürütüldüğünü Gürün özelinde de bu çalışmaların yansımalarının yakından takip edildiğini söyledi.

Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF ve MİRAS Projelerine değinerek, projenin içeriği ve hedeflerine vurgu yapan Yener, "Tek bir gayemiz var. Tertemiz, pırıl pırıl, göz beklerimiz olan evlatlarımızı gen iyi şekilde geleceğe hazırlamak. Onların her alanda başarılı olmasını arzuluyoruz. Ama en önemlisi, kendi kültürüne sahip çıkan, millî ve manevi değerlerimizle donanmış bir nesil yetiştirmemiz gerekiyor. Bunun için hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Ben sizlerin bu sorumluluk bilinci ile hareket ettiğinizi biliyorum. Ama her şeyin en iyisine layık olan çocuklarımız için daha çok çalışacak, daha fazla fedakârlık göstereceğiz. Çünkü evlatlarımızın geleceği aynı zamanda ülkemizin de geleceğidir." İfadelerini kullandı.

Okul müdürleri ile tek tek tanışarak, bir süre sohbet eden Yener, görüş, öneri ve talepleri dinledi. Yener, "Sizlerden gelen taleplere, görüş ve önerilere her zaman açığız." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir ise toplantıda ilçenin eğitim durumu, yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

18-10-202318-10-202318-10-202318-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.