SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gürün Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Yener, daha sonra "Umut Veren Genç Liderler Seminer Programı" kapsamında sınıf ve pansiyon başkanları ile buluştu.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gürün Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Yener, daha sonra

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gürün Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrenciler ile sohbet etti. İlk olarak okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelen Yener, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında yürütülen çalışmalara değindi. İl genelinde öğrencilerin akademik başarısının artırılmasına yönelik çalışmaların yanı sıra sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel alanlarda da önemli faaliyetler gerçekleştirildiğini belirten Yener, "Tüm bunlarla birlikte millî ve manevi değerlerimiz konusuna da büyük hassasiyet gösteriyoruz. Hayatın her alanında başarılı olan, bilgili, donanımlı, ahlaklı, millî ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Bu noktada sizlerin gayret ve desteği çok önemli. Çünkü sizlerin desteği ve isteği olmadan hiçbir projeyi, çalışmayı başarıya ulaştırmamız mümkün değil. Her birinize bu hassasiyetle görev yaptığınız için teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza iyiyi doğruyu, millî ve manevi değerlerimizi en iyi şekilde aşılamamız gerekiyor. Bunun için de onlar için birer model, hayat rehberi olmalıyız." dedi.

Bir süre öğretmenlerle sohbet eden ve okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Yener, görüş, öneri ve talepleri dinledi. Yener, 6 Şubat'ta meydana gelen deprem felaketi nedeniyle geçmiş olsun dileklerini ileterek. Sizler burada zorlu şartlar altında fedakârca görev yapıyorsunuz. Devletimiz afet sonrasında altyapı ve üstyapı çalışmaları ile diğer ihtiyaçların karşılanması için tüm imkânlarını seferber etti. İlçemizde eğitim-öğretim alanında da önemli çalışmalar yürütülüyor. Bizler de tüm bu çalışmaları yakından takip ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 "ÜLKEMİZİN GELECEĞİ SİZLERSİNİZ"

Yener, daha sonra okul salonunda düzenlenen "Umut Veren Genç Liderler Seminer Programı" kapsamında sınıf ve pansiyon başkanı lise öğrencileri ile buluştu. İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "Enderundan EnGürün'e Model Motivasyonlu Rehberlik Projesi kapsamında gerçekleştirilen programda konuşan Yener, önemli mesajlar verdi.

Türkiye'nin yeni bir yüz yıla adım attığına vurgu yaparak; "Bu yüzyılın doktorları, mühendisleri, siyasetçileri, bürokratları, esnafları, sanayicileri sizler olacaksınız" diyen Yener, "Gelecekte hangi işi yapacaksanız, hangi görevde bulunacaksanız bunu en iyi şekilde yapmalısınız. O nedenle kendinizi iyi yetiştirmeli, bugünlerde sizlere sunulan imkanları en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Sizler, TEKNOFEST kuşağısınız, bilim ve teknolojinin hızla geliştiği çağımızda hem teknolojiyi en iyi şekilde kullanacak hem de tasarlayacaksınız. Her alanda büyük bir atılım içerisinde olan ülkemizi daha güçlü bir konuma sizler getirecek ve sizden sonra gelecek nesillere miras bırakacaksınız. Ülkemizin geleceği sizlerin bugünkü birikimlerinize, kazanımlarınıza bağlı. O nedenle bilgili, kültürlü, millî ve manevi değerlerine bağlı bir nesil olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur." dedi.

Yener programın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir ve okul idarecileri ile birlikte okul bünyesinde oluşturulan müze hüviyetindeki Şehitler Köşesini ziyaret etti. Yener, anlamlı çalışmaya emek veren, katkı sağlayan, okul idarecileri, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

18-10-202318-10-202318-10-202318-10-202318-10-202318-10-202318-10-202318-10-202318-10-202318-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.