SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gemerek Anadolu Lisesinde öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gemerek Anadolu Lisesinde öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gemerek Anadolu Lisesinde öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gemerek İlçe Millî Eğitim Müdürü Yükselen Dursun ile birlikte Gemerek Anadolu Lisesinde öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi. Bir süre okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Yener, 12.sınıf öğrencilerini ziyaret ederek matematik dersinde öğrenciler ile birlikte soru çözdü. Öğrencilere problem çözme teknikleri hakkında bilgi veren Yener, bir problemi anlamadan çözüme kavuşturmanın mümkün olmayacağına dikkat çekti. İyi bir algılamanın ise çok okumakla mümkün olabileceğine vurgu yapan Yener, YKS'ye hazırlanan öğrencilerin sadece derslerine odaklanmaları gerektiğini, televizyon, tablet ve telefondan mümkün olduğunca uzak durmaları gerektiğini ifade etti.

 Sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelen Yener, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF ve MİRAS projeleri kapsamında yürütülen çalışmalara değindi. Öğrencilerin akademik başarısının artırılmasına yönelik çalışmaların yanı sıra sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel alanlarda da önemli faaliyetler gerçekleştirildiğini belirten Yener, "Tüm bunlarla birlikte, millî ve manevi değerlerimiz konusuna da büyük hassasiyet gösteriyoruz. Hayatın her alanında başarılı olan, bilgili, donanımlı, ahlaklı, millî ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Bu noktada sizlerin gayret ve desteği çok önemli. Çünkü sizlerin desteği ve isteği olmadan hiçbir projeyi, çalışmayı başarıya ulaştırmamız mümkün değil. Her birinize bu hassasiyetle görev yaptığınız için teşekkür ediyorum." dedi. Yener, öğretmenlerin görüş öneri ve taleplerini dinledi.

04-12-202304-12-202304-12-202304-12-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.