SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gazi Osman Paşa İlkokulunda öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gazi Osman Paşa İlkokulunda öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gazi Osman Paşa İlkokulunu ziyaret etti. Okul binası ve bahçesinde incelemelerde bulunan Yener, okul idarecilerinden okulda yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelen Yener, görüş, öneri ve talepleri dinledi. Yener, bir süre öğretmenler ile sohbet etti.  Çocukların öğretmenlerini model olarak aldığını belirterek; "Sizler öğrencilerin aklına ilk kazınan simalardan birisiniz. Sizin bulunduğunuz kademe çok önemli bir yerde. Çocuklarımız sizin verdiğiniz eğitimleri ve sizlerin davranış biçimlerinizi örnek almaya hazırlar. Hem millî ve manevi değerlerimiz hem de ahlaki değerlerimiz noktasında rol ve model olduğunuzu ve emeklerinizi esirgemediğinizi biliyoruz. Çocuklara okulu ve okumayı sevdirmemiz lazım, onlara merak duygusunu ve beraberinde getirdiği araştırma duygusunu vermemiz lazım." dedi. Yener, öğretmenlere yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.  

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, daha sonra okul kütüphanesinde gerçekleştirilen veli toplantısına katıldı. Yener, aile ortamlarında iletişimin ve davranış şekillerinin çocuklar üzerinde önemli bir etkisi olduğunu belirterek; "Çocukların ilk öğretmenleri sizlersiniz. Onlar sizleri model alıyor. Siz kitap okursanız çocuklarınız da sizlerden görür kitap okur, siz bir şeyleri araştırır ve çocuklarınız ile paylaşırsanız onlarda araştırır merak duygularını geliştirirler." ifadelerini kullandı. 

Yener, son olarak sınıf ziyaretinde bulundu. Öğrenciler ile bir süre sohbet eden Yener, derslerinde başarı dileğinde bulundu.

28-02-202428-02-202428-02-202428-02-202428-02-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.