SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gazi Anadolu Lisesini ziyaret ederek okul idarecileri ve öğretmenler ile bir araya geldi.

 Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gazi Anadolu Lisesini ziyaret ederek okul idarecileri ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gazi Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul binası ve çevresinde incelemelerde bulunan Yener, idarecilerden okulda yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelen Yener, öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Millî Eğitim Bakanlığınca, kamuoyunun görüşüne sunulan; "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" yeni müfredat taslağı hakkında öğretmenler ile görüş alışverişinde bulunan Yener, "Bakanlığımız tarafından uzun süredir üzerinde çalışılan bu çalışma programı, öğrenci merkezli bir program olup, öğrencilerimizin daha aktif rol oynayacağı, eğitici ve öğretici birçok yeniliğin olduğu, sade ve anlaşılması kolay bir çalışmadır. 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'ni iyi anlamalı ve iyi anlatmalıyız." dedi.

Öğrencilerin devamsızlık yapmaması konusuna da değinen Yener, YKS'ye hazırlık sürecinin de etkin ve verimli bir şekilde geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Yener, "Sene başında Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in de özellikle dile getirdiği gibi öğrencilerimizin okula devam etmeleri ve devamsızlık yapmamaları konusunda titizlikle ilerliyoruz. Bu hassasiyetle birlikte özellikle YKS'ye hazırlık sürecini iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Çocuklarımız EBA üzerinden bol bol sorular çözsünler. Derslerinden geri kalmasınlar ve mutlaka DYK'lara katılsınlar. Öğrencilerimize moral ve motivasyon verdiğimiz sürece onlardan aldığımız geri dönüşler bizleri mutlu ediyor. Hepinize özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

02-05-202402-05-202402-05-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.