SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gazi Anadolu Lisesinde öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi. Okul bahçesinde düzenlenen bayrak törenine katılan Yener, önemli mesajlar verdi.

Yener; "Amacımız; her alanda bilgili, donanımlı, kültürlü bireyler olarak yetişip ülkemizi hedeflerine ulaştıracak bir nesil olmanızdır. O nedenle bizim geleceğe bırakacağımız en büyük mirasımız sizler olacaksınız." dedi.  
Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gazi Anadolu Lisesinde öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi. Okul bahçesinde düzenlenen bayrak törenine katılan Yener, önemli mesajlar verdi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Gazi Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul bahçesinde düzenlenen bayrak törenine katılan Yener, önemli mesajlar verdi. Dünyada meydana gelen olaylara dikkat çekerek her ülkenin kendisini güçlü ve etkin bir konuma getirme çabası içerisinde olduğuna vurgu yapan Yener, "Eğer gücünüz var ise dünyanın yönetiminde söz sahibi olabiliyorsunuz. Eğer gücünüz var ise hem size hem de mazlum milletlere karşı oluşan tehditlerin önüne geçebiliyorsunuz. Filistin'de insanların maruz kaldığı zulmü, katliamları görüyorsunuz. Bu acı tablo yüreğimizi yakıyor.

Ülkemiz kan ve gözyaşının durmadığı bu zorlu coğrafyada güçlü yapısı ile birçok sorunun üstesinden gelebiliyor, zalime zalim diyerek, daha büyük felaketlerin önüne geçebiliyor. İşte bu güçlü yapıyı, duruşu sizler devam ettirecek, ülkemizin gücüne güç katarak, bilimde, teknolojide, sanayide her alanda daha kalkınmış bir ülkeyi sizden sonraki kuşaklara miras bırakacaksınız. Sizleri en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için bakanlığımızın politikaları doğrultusunda ve valiliğimiz himayelerinde HEDEF ve MİRAS Projelerimizi yürütüyoruz. Amacımız; her alanda bilgili, donanımlı, kültürlü bireyler olarak yetişip ülkemizi hedeflerine ulaştıracak bir nesil olmanızdır. O nedenle bizim geleceğe bırakacağımız en büyük mirasımız sizler olacaksınız." dedi.

"ÇOCUKLARIMIZIN GÖNLÜNE BİZ GİRMEZSEK KÖTÜ NİYETLİ, KİRLİ ZİHNİYETLİ İNSANLAR GİRER"

Yener konuşmasının ardından düzenlenen bayrak töreninde öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. Daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Yener, bir süre öğretmenlerle sohbet etti.

Sivas'ta HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında akademik başarıyı artırmak ve öğrencilerin çok yönlü gelişimini sağlamak için önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirten Yener, "Bu çalışmaları başarıya ulaştıracak olan sizlersiniz. Bu noktadaki gayretleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Evet, bu çalışmalar çok önemli. Ama bizim için asıl önemli olan, millî ve manevi değerlerine bağlı, ahlaklı, kültürlü bir nesil yetiştirebilmektir. Bunlar olmadan sağlayabileceğimiz hiçbir başarı bizi arzuladığımız hedeflere ulaştırmayacaktır. O nedenle bir tek öğrencimizi bile ihmal etmeden onlara yakın ilgi göstermeli, gönüllerine dokunmalıyız. Eğer bir boşluk oluşur ise o boşluğu kötü niyetli, kirli zihniyetli insanlar dolduracak, bu saf ve temiz çocuklarımızın gönlüne, zihnine onlar girecek, onlar hükmedecektir." dedi.

 

Daha sonra sınıf ziyaretinde bulunarak matematik dersi işleyen öğrencilerle bir araya gelen Yener, matematikte mantığın önemine vurgu yaptı. Bir problemi çözebilmek için en önemli unsurun soruyu iyi anlamak olduğunu belirten Yener, bunu sağlayabilmenin en iyi yolunun da çok okumak olduğunu söyledi. Bazı problem çözme teknikleri ile ilgili öğrencilere bilgi veren Yener, matematik dersinde başarılı olmanın ipuçlarını da paylaştı. 

23-10-202323-10-202323-10-202323-10-202323-10-202323-10-202323-10-202323-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.