SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Elçibey İmam Hatip Ortaokulunda öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Elçibey İmam Hatip Ortaokulunda öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Elçibey İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti. Okulda yürütülen çalışmalar hakkında idarecilerden bilgi alan Yener, okulda oluşturulan Robotik Kodlama sınıfında öğrenciler ile bir araya geldi.  Öğrencilerin 3 boyutlu yazıcı ile yapmış oldukları çalışmalar hakkında öğretmenlerden bilgi alan Yener, öğrencilerin hazırlanmış oldukları Robolig Yarışması için oluşturdukları çalışmalar ile ilgili de öğrenciler ile bir süre sohbet etti. Yener, öğrencilere yapmış oldukları çalışmalarda başarı dileklerinde bulundu.

Daha sonra okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelen Yener, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF ve MİRAS projeleri kapsamında yürütülen çalışmalara değindi. Yener, "Yapılan çalışmalar ile hem öğrencilerimize akademik destek sağlıyor hem de öğrencilerimizin sosyal, sportif, sanatsal ve bilimsel alanlardaki gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Tüm bu süreçleri yürütürken en çok önemsediğimiz nokta ise çocuklarımızı millî ve manevi değerler çerçevesinde yetiştirmek ve onları ufku geniş bireyler olarak topluma kazandırmaktır." dedi.

Okul estetiği, okul güvenliği, e-rehberlik, e-randevu sistemi gibi birçok çalışmanın güzel sonuçlar verdiğini dile getiren Yener; "Yapılan bu çalışmaların iyi dönütleri bizlere geliyor. Özellikle e-randevu sistemi gibi bir çalışmanın alt yapısını oluşturup uygulamaya koyduk ve güzel bir şekilde de dönüşler aldık. Bu çalışmalar sayesinde hem öğrencilerimizi hem velilerimizi hem de öğretmenlerimizi biraz rahatlatmış oluyoruz." ifadelerini kullandı.

17-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-2024

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.