SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Baki Kubbe Öğretmen Buluşmaları" programı kapsamında il genelindeki okullarda TÜBİTAK ve TEKNOFEST Projelerinin hazırlık sürecinde görev alan öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener,

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Baki Kubbe Öğretmen Buluşmaları" programı kapsamında il genelindeki okullarda TÜBİTAK ve TEKNOFEST Projelerinin hazırlık sürecinde görev alan öğretmenler ile bir araya geldi. Sivas Öğretmenevinde düzenlenen programda bir süre öğretmenlerle sohbet eden Yener, bilim ve teknoloji alanında öğrencilerin gelişimine destek veren, TÜBİTAK ve TEKNOFEST yarışmalarında elde edilen başarılara önemli katkılar sağlayan öğretmenlere gayret ve emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Sivas'ın TÜBİTAK Projelerinde elde edilen başarılarla Kayseri Bölgesinde birinci konumda olduğunun altını çizen Yener, "HEDEF Projemiz kapsamında öğrencilerimizin bilimde, sanatta, sporda, eğitimle bütünleşen hemen her alandaki gelişimlerini desteklemek için çok önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların başarıya ulaşmasında en büyük pay öğretmenlerimizindir. Tüm bu çalışmalarla birlikte öğrencilerimize bilimsel alanda sağladığınız katkı ve yaptığınız rehberlik çok önemli. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, sizlerin rehberliğinizde ülkemizin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine yön verecekler" dedi.

TEKNOFEST'e katılım ve elde edilen başarıların da çok önemli olduğunu belirten Yener, "Hızla gelişen ve değişen dünyada, bilim ve teknoloji alanında ilerleme kaydeden ülkeler geleceğe de yön veriyor. Ülkemiz, bu alanda yakaladığı başarılarla diğer ülkeler tarafından gıpta ile takip ediliyor. Gelecekte, bu alanda söz sahibi olabilmemiz için çocuklarımızı teknolojiyi en iyi şekilde kullanan, tasarlayan ve üreten bir donanımla yetiştirebilmemiz gerekiyor." dedi.

Yener, daha sonra öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.

15-02-202415-02-202415-02-202415-02-202415-02-202415-02-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.