SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Bahçeşehir Koleji 4 Eylül Kampüsünü ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Bahçeşehir Koleji 4 Eylül Kampüsünü ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Bahçeşehir Koleji 4 Eylül Kampüsünü ziyaret etti. Bir süre okul idarecileri ile görüşen ve okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Yener, daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. LGS ve YKS sınavına girecek öğrencilerden sadece derslerine odaklanmalarını ve bu süreci en iyi şekilde değerlendirmelerini isteyen Yener, başarı dileklerini iletti.

Sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenler ile bir araya gelen Yener, özverili çalışmalarından dolayı öğretmenlere teşekkür etti. Yener, "Çocuklarımız için hep birlikte emek veriyor, çok çalışıyoruz. Onların akademik başarısını artırırken millî ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirebilmek için de önemli çalışmalar yürütüyoruz. Çocuklarımızı sosyal, sanatsal, sportif ve bilimsel alanlarda da en iyi şekilde yetiştirmek ve geliştirmek istiyoruz. Çünkü onlar en büyük zenginliğimiz ve ülkemizin geleceğidir." ifadelerini kullandı.

LGS ve YKS hazırlık sürecine de değinen Yener, "Çocuklarımızın bizlerin rehberliğine, desteğine ihtiyacı var. Sınav öncesinde onların moral ve motivasyonunu en üst seviyeye çıkarmalıyız. Bu konudaki hassasiyetinizi ve emeklerinizi biliyoruz. Ben hepinize özverili çalışmalarınız için teşekkür ediyorum." dedi.

Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Yener, yeni müfredat çalışması taslağı ile ilgili görüş ve önerileri dinledi. Yener, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" müfredat çalışması programını öncelikle iyi anlamalı, velilerimize ve öğrencilerimize de iyi bir şekilde anlatmalıyız. Öğrenci merkezli ve oldukça sadeleştirilmiş bir çalışma programı olan yeni müfredat çalışması, çocuklarımızın sıkılmadan öğrenip, doğrudan anlayabileceği, eğitim modeli haline gelmiştir." şeklinde konuştu.

03-05-202403-05-202403-05-202403-05-202403-05-202403-05-202403-05-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.