SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile bir araya geldi. Okul binası ve çevresinde incelemelerde bulunan Yener, okul güvenliği konusunda alınan tedbirler hakkında bilgi aldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile bir araya geldi. Okul binası ve çevresinde incelemelerde bulunan Yener, okul güvenliği konusunda alınan tedbirler hakkında bilgi aldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Okul Müdürü Gülşen Karadaş ile birlikte okul binası ve çevresinde incelemelerde bulunan Yener, okulun durumu hakkında bilgi aldı. Daha sonra okulda görev yapan Öğretmenlerle bir araya gelen Yener, bir süre öğretmenlerle sohbet etti. Okul güvenliği konusunda alınan tedbirlerin önemine değinen Yener, "Bu süreci el birliğiyle hassas bir şekilde yürüteceğiz. Okullarımızın, dolayısıyla çocuklarımızın güvenliğini çok önemsiyoruz. Bunun yanı sıra okul bahçelerimizin düzen ve tertibine de büyük önem veriyoruz." dedi.

Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesi ve bu kapsamda yürütülen MİRAS Projesine değinen Yener; "Çocuklarımızı bilimde, sporda, sanatta, hayatın her alanında en iyi şekilde yetiştirmek, millî ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak geleceğe hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm bu proje ve çalışmaların ana yürütücüsü, uygulayıcısı sizlersiniz. Sizlerin gayret ve desteği olmadan, arzu ettiğimiz başarıları yakalayabilmemiz mümkün değil. Çocuklarımızın akademik başarısını artırmak için yoğun bir çalışma temposu uygularken, değerler eğitimine de büyük önem veriyoruz. Çocuklarımız bizim söylediklerimize değil, yaptıklarımıza bakıyor, anlattıklarımızdan değil, gördüklerinden etkileniyor. Onlara en iyi şekilde rehberlik etmeli, onlar için birer model olmalıyız. Her birinize gayret ve özverili çalışmalarınız için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yener, öğretmenlerin görüş öneri ve taleplerini de dinledi. Daha sonra sınıfları ziyaret eden Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere, geleceğe yönelik hedeflerini soran Yener, önemli tavsiyelerde bulundu. Başarmak için çok çalışmak gerektiğini belirten Yener, "Mutlaka hayalleriniz, hedefleriniz olsun. Ama en önemlisi sizi bu hayal ve hedeflere ulaştıracak azim ve kararlılığınız olsun." dedi.

04-10-202304-10-202304-10-202304-10-202304-10-202304-10-202304-10-202304-10-202304-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.