SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Asım Şahin Kız Anadolu İHL ve Yavuz Selim Ortaokulunda hafta sonu Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrencileri ziyaret etti.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener,   Asım Şahin Kız Anadolu İHL ve Yavuz Selim Ortaokulunda hafta sonu Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrencileri ziyaret etti.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, hafta sonu Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını ziyaret etti. İlk olarak Asım Şahin Kız Anadolu İHL'yi ziyaret eden Yener, matematik dersinde öğrenciler ile bir araya geldi. Bir süre öğrenciler ile ders işleyen Yener, matematikte soruya yaklaşma ve problem çözüm teknikleri üzerine önemli paylaşımlarda bulundu. Yener; "Bir problemi çözebilmek için öncelikle konuyu ve soruyu iyi anlamak gerekiyor. Eğer sadece belirli kalıplar üzerinden soru çözmeye çalışırsak farklı türden sorularla karşılaştığımızda bocalarız." dedi.

Bir süre öğrencilerle sohbet ederek tavsiyelerde bulunan Yener, "Sizlerin hayatın her alanında başarılı olmanızı sağlayabilmek için gayret gösteriyoruz. Katıldığınız bu kurslar akademik alanda bunun önemli bir ayağıdır. Ayrıca ilimiz genelinde sizleri hem akademik açıdan, hem bilimsel çalışmalarda, hem de sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda desteklediğimiz HEDEF ve MİRAS Projelerimizle önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda Valiliğimiz himayelerinde gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarla sizleri her alanda donanımlı bireyler olarak geleceğe hazırlamak istiyor, millî ve manevi değerlerine bağlı bir nesil olarak ülkemizin yarınlarına yön vermenizi arzuluyoruz." dedi.

Yener, daha sonra bir başka DYK merkezi olan Yavuz Selim Ortaokulunu ziyaret etti. Sınıfları gezerek bir süre öğrencilerle sohbet eden Yener, başarı dileklerini iletti.

Öğrencilerden yalnızca derslerine odaklanmalarını isteyen Yener; "Gelecek hedeflerinize ulaşmak için önemli bir noktadasınız. Önümüzdeki yıl LGS'ye girecek, eğitim hayatınıza yön verecek bir süreç yaşayacaksınız. O nedenle sizleri derslerinizden alıkoyacak şeylere ara vermeli, tablet, televizyon, telefon kullanımını en aza indirmelisiniz. Eğer başaracağınıza inanır ve bunun için gayret gösterirseniz mutlaka başarılı olursunuz." dedi. 

Yener kurslarda görev alan öğretmenlerle de bir süre sohbet etti.

21-10-202321-10-202321-10-202321-10-202321-10-202321-10-202321-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.