SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Anneler Günü dolayısıyla Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesinde düzenlenen "Hayatımızda Annenin Yeri" söyleşi programına konuk oldu.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Anneler Günü dolayısıyla Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesinde düzenlenen

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Anneler Günü dolayısıyla Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesinde düzenlenen "Hayatımızda Annenin Yeri" söyleşi programına konuk oldu. Okul salonunda düzenlenen programda öğrencilerle bir araya gelen Yener, kısa süre önce annesini kaybetmiş biri olarak hayatında oluşan boşluğu dile getirdi. "İnsan hangi yaşa gelirsen gelsin annesinin şefkatini arıyor" sözleri ile annesine olan özlemini dile getiren Yener, "Bizi büyüten, yetiştiren, karşılıksız bir sevgiyle her halimizi anlayışla karşılayan, bebekken çocukken hastalandığımızda gözünü kırpmadan başucumuzda sabahlayan, en büyük dayanağımız, güç kaynağımızdır annelerimiz... Ne yaparsak yapalım annelerimizin hakkını asla ödeyemeyiz. O nedenle onları incitmemeli, daima başımıza taç etmeli ve hayattayken kıymetini bilmeliyiz" dedi.

Bir çocuk için anne ve babanın ilk rol model olduğunu belirten Yener, her çocuğun annesi ile farklı bir bağ kurduğuna vurgu yaptı. Yener; "Anne ve babalarımız, aile büyüklerimiz ilk öğretmenimizdir aslında. Adım atmayı, hayatı anlamayı, anlamlandırmayı onlarla öğrenir, belirli bir yaşa gelene kadar neredeyse tüm vaktimizi onlarla geçiririz. Hayat yolculuğumuzun ilk rehberleri de anne ve babalarımız, aile büyüklerimizdir. Sevmeyi, merhameti, sevgiyle yaklaşmayı, bizi biz yapan değerlerimizin ilk kodlarını gönlümüze, zihnimize ilk işleyen de anne ve babalarımızdır. Onların kıymetini iyi bilmeli, daima saygı ve hoşgörü ile yaklaşmalıyız. Sizler de bir gün anne ve baba olacak, yaşlanacaksınız. O nedenle yaşlandığınızda ne görmek istiyorsanız bugün onu yapın" ifadelerini kullandı.

 

Söyleşinin ardından 11. sınıf öğrencisi Mustafa Aydoğdu, ebediyete irtihal eden tüm anneler için Kur'an okudu. 

08-05-202408-05-202408-05-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.