SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Abdulhamid Han Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Abdulhamid Han Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Abdulhamid Han Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Bir süre okul idarecileri ile görüşerek, okulun durumu ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Yener, daha sonra 12. sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerden, YKS'ye hazırlık sürecini iyi değerlendirmelerini isteyen Yener, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılımın bu noktada çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Yener, "Bu süreçte sadece derslerinize odaklanın ve size sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışın. Bizler sizlerin başarısını yukarı taşımak için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Ama sizin gayret ve isteğiniz olmadan arzu ettiğimiz başarıları yakalayamayız."

Sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Yener, öğretmenlerin görüş öneri ve taleplerini dinledi. Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında yürütülen çalışmaların önemine değinen Yener, "Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimini desteklemek için hayata geçirdiğimiz bu projelerin sahadaki uygulayıcıları sizlersiniz. Sizlerin bu noktadaki gayret ve katkıları çok önemli. Çocuklarımızı hem akademik açıdan destekliyor, hem sosyal, sportif ve sanatsal alanlardaki becerilerini geliştiriyoruz. Tüm bunların yanında ve en önemlisi onları Millî ve manevi değerlerine bağlı, bilgili, kültürlü bir nesil olarak geleceğe hazırlayabilmek için gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimizin akademik başarıyı artırmak için yürüttüğümüz çalışmalara katılımı çok önemli. Onların DYK'lara katılımını sağlamalı ve en iyi şekilde rehberlik etmeliyiz. Her birinize özverili çalışmalarınız için teşekkür ediyorum." dedi.

Daha sonra masa tenisi antrenmanı yapan öğrencileri ziyaret eden Yener, öğrenci ve öğretmenlerle masa tenisi oynadı.

06-03-202406-03-202406-03-202406-03-202406-03-202406-03-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.