SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Millet olarak her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı'nı zafere ulaştırarak tüm cihana ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın onurunu yaşıyoruz.  

Cumhuriyet; aziz ecdadımızın kutlu mirası, toprağımızın en güzel rengi, kalbimizdeki bağımsızlık ateşidir. Cumhuriyet, yüzyıllarca hür yaşamış aziz milletimizin küllerinden yeniden doğuşu ve dirilişinin sembolüdür. Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Sultan Şehir Sivas'ta 100. yıl coşkusunu yaşarken aynı ruh ve heyecanla daha nice yüzyılların hayalini kuruyor, ülkemizi gelecek hedeflerine taşıyacak nesilleri yetiştirebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 

Bu şuurla geleceğe hazırladığımız gençlerimiz, maziden aldıkları güçle Cumhuriyetimizi Türkiye Yüzyılında daha ileriye taşıyacak, aziz vatanımızı ülkeler semasında bir yıldız gibi parlatacak, gelecek yüzyıllara güçlü bir yurdu miras bırakacaktır. Tüm mazlum milletlerin umut ışığı olan ülkemiz, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi "İlelebet payidar kalacaktır."

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımız için kanlarını seve seve dökmüş aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yâd ediyor, Cumhuriyet Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.