SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulünün 103. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulünün 103. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

12 Mart 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklal Marşı'nın kabul edilmesi, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin sembolik bir dönüm noktasıdır. Mehmet Akif Ersoy'un muhteşem kalemiyle yazılan bu destansı eser, Türk ulusunun milli mücadelesini ve özgürlük arayışını en güçlü şekilde ifade eder.

İstiklal Marşı, sadece bir milletin mücadelesini değil, aynı zamanda birlik ve beraberliğin, vatan sevgisinin ve özgürlük tutkusunun da en güzel yansımasıdır. Türk milletinin yaşadığı zorlu süreçlerdeki azmi, kararlılığı ve inancı, bu marşın mısralarında gururla hayat bulur.

Her bir kıtasıyla ulusal kimliğin köklerine dokunan İstiklal Marşı, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük ideallerine olan bağlılığını ifade etmektedir. Bu nedenle, 12 Mart 1921'deki kabulü, Türk ulusunun birliğini ve mücadele ruhunu simgeleyen önemli bir adımdır. Bu marşın kabulü, Türkiye'nin bağımsızlık ve özgürlük yolculuğunda ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

 

Necati YENER

İl Millî Eğitim Müdürü

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.