SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Meclisimizin açılış tarihi olan 23 Nisan'ın çocuklara bayram olarak armağan edilmesi onlara duyulan güvenin tezahürüdür. Çünkü çocuk olmak, hayatı kalbindeki uçsuz bucaksız gökyüzüyle okumaktır. Kıymetli bir kayraya ses, yürek ısıtan bir masumiyete bakış, inanca, umuda ve yarına isim olmaktır.  Bayramınız kutlu olsun...
Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

       Sevgili Çocuklar,

       23 Nisan, Türk tarihinin ve istiklal Harbi'nin dönüm noktalarından biridir. Temelleri Sultan Şehrimizde atılan Cumhuriyetimizin esaslarından olan TBMM'nin açıldığı gündür. Atatürk'ün, Meclisimizin açıldığı günü çocuklara armağan etmesi sizlere duyduğu güvenin yansımasıdır.

Çünkü çocuk olmak hayatı kalbindeki uçsuz bucaksız gökyüzüyle okumaktır... Kıymetli bir kayraya ses, yürek ısıtan bir masumiyete bakış, iyilikle bereketlenen bir hayata ilham olmaktır. Her yanı yüreğinin güneşiyle bezerken en temiz tebessümlerin büyüttüğü nice güzelliği yaşama katmaktır. Kutlu ideallere ufkunu, berrak gayelere ışığını götürmektir. Çocuk olmak; inanca, umuda, yarına isim olmaktır. Kendini, ülkesini ve insanlığı yükseltmek için aklı ahlakla sırlayarak ilerlemektir.

 

      Millî egemenliğin ve demokrasinin güvencesi, ilelebet payidar kalacak devletimizin teminatı olan çocuklarımız, vârisi olduğu köklü medeniyeti zenginleştirerek yarınlara taşıyacak ve ay yıldızlı bayrağımızı her daim gururla dalgalandıracaktır. Kendine duyulan güveni kendine duyduğu güvenle, azimle, kararlılıkla perçinleyerek ilim ve irfanın mihmandarlığında yol alacak; daha güzel bir dünyanın inşacısı olacaktır. Çünkü yarınlar daima çocuklarındır.

 

       Bu duygu ve düşüncelerle Meclisimizin ilk Başkanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal eden devlet büyüklerimizi, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor; Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en kalbî duygularımla kutluyorum.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.