SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

 Sevgili Öğrenciler,

 Karne heyecanınızı tüm kalbimle paylaştığımı ifade ederken her birinizi gösterdiğiniz çaba ve verdiğiniz emekten dolayı kutluyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki karne, bir değer ölçütü yahut kişilik değerlendirme kıstası değil; eğitim öğretim yılı boyunca hedeflenen kazanımların edinilme düzeyini ölçen bir vasıtadır. Lakin her somut sonucun belirleyicisi olan faktörler vardır. Bu bağlamda karnelerinizin zamanı verimli kullanma becerinizi, öğrenme süreçlerine dair yaklaşımınızı, güçlü ve zayıf yönlerinizi veya takip ettiğiniz yol haritasını gözden geçirmek için bir imkân olduğunu unutmamanız gerekir. Yapacağınız objektif değerlendirmeler, hedeflerinize giden yolda atacağınız adımları şekillendirmeniz için size yeni kapılar açacaktır.

           Dün bugünün, bugün yarının zeminidir. Her adım, bir sonraki adımın niteliğinin belirleyicisidir ve zaman insanın en kıymetli servetidir. Bu bakış açısı doğrultusunda vaktinizi doğru kullanarak yaz tatilinizi verimli bir sürece dönüştürmeniz önemlidir. Zira dinlenmek, hiçbir şey yapmamak değil; farklı uğraşlarla meşgul olarak, kitapların derin dünyasına doğru seyahat ederek, sanatın ruha estetik katan gücünden yararlanarak, sporun sıhhat ve disiplin kazandıran niteliklerini içselleştirerek ve dahi hayata dair yeni beceriler edinerek ruhen, zihnen, bedenen yetkinleşmektir. Sizlerin de aynı motivasyonu taşıdığınıza inanıyor; aileniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınızla keyifli anılar biriktireceğiniz güzel bir yaz tatili geçirmenizi diliyorum. 

 Kıymetli Meslektaşlarım,

 İnsanın akademik ve ahlaki yönlerden yetkin bir nitelik kazanmasının ve bu suretle toplumun ve medeniyetin gelişmesinin temeli olan eğitim süreçlerinin hedeflerine ulaşabilmesinde en büyük pay kuşkusuz ki sizlerindir. Eğitim öğretim adına yapılan tüm çalışmaların ilk imzası sizin emeğinizindir. Öğrencilerimize edindirdiğiniz bilgi, beceri ve değerler onların derin bir fikrî bakışla yepyeni ufuklara yol almasına vesile olurken yarınlara damgasını vuracak nesillerin inşasını da sağlamaktadır.  Bu vesileyle evlatlarımızın ve ülkemizin yarınları için her daim omuz omuza yürüyeceğimizi bir kez daha vurgularken yüksek görev bilinciyle yapmış olduğunuz değerli çalışmalardan dolayı her birinize en kalbî duygularımla teşekkür ediyorum.

 

 Değerli Veliler,

 Karne, ulaşılan akademik süreçlerin gözden geçirilmesi ve sürecin tahlil edilmesi bağlamında bir yol göstericidir. Bu noktada eğitim öğretimin birincil aktörlerinden olan siz velilerimizin rolü çok kıymetlidir. Çocuklarınızın karnesini değerlendirirken tarafsız bir bakış açısına sahip olmak, kıyaslamaktan kaçınmak, çözüm odaklı bir yaklaşım benimsemek, olumlu benlik algısını desteklemek ve yüreklendirici bir üslupla hareket etmek kritik bir öneme sahiptir. Tüm gayretimiz; evlatlarımızın ahlaklı, topluma faydalı, millî-manevi değerlerini içselleştirmiş, akademik yönden donanımlı, çağın gereklerini haiz, yetkin, üretken ve hayırlı insanlar olması içindir. Bu yolda ilerlerken sergilediğiniz yapıcı tutumdan ve desteklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.

              Bu duygu ve düşüncelerle değerli meslektaşlarıma ve sevgili öğrencilerimize sağlıklı, huzurlu bir yaz tatili diliyorum.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.