SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı...

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı...

Aziz bir milletin yeniden şahlandığı gündür 19 Mayıs. Berrak bir mayıs sabahı filizlenen istiklal aşkının tarihin şahitliğinde kazandığı zaferin ilk adımıdır. Samsun'da bereketlenen inancın Amasya'da, Erzurum'da kuvvet kazanmasının tezahürü, Kılavuz Tepesi'nden yükselen umudu inancıyla perçinleyen Sultan Şehrin gözü pek kararlılığının cümle vatanda karşılık buluşudur. Mustafa Kemal'in önderliğinde yakılan istiklal meşalesinin vatanın her karış toprağını kuşatışı, topyekûn verilen çetin mücadelelerin kutlu bir muştuyla nihayete erişidir. Ezelden beri hür yaşamış bir milletin ebediyen hür yaşama idealinin tüm cihanda yankılanışıdır.

Kadim bir medeniyetin vârisi olarak gençlerimize düşen; tarihi doğru okumak, canları pahasına bu toprakları vatan kılan atalarımızın emanetlerine sahip çıkmak, millî ve manevi değerlerimizi korumak, ay yıldızlı bayrağımızı her daim gururla dalgalandıracak işlere imza atmaktır. Atalarından devraldığı kararlılığı, çalışkanlığı, erdemi, vatan sevgisini geleceğe taşımaktır. Her evladımızın aynı hassasiyetlerle yol alacağından ve beraberlik ruhuyla ülkemizi günbegün yücelteceğinden şüphem yoktur. Aziz vatanımız; gençlerimizin inancı, çalışkanlığı, vizyonu sayesinde daha müreffeh yarınlara kavuşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, ülkemiz uğruna mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.