SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı...

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı...

Memleketin her cenahından yükselen azim ve kararlılığı İstanbul'dan teslim alarak berrak bir mayıs sabahı Samsun'a emanet eden Bandırma'nın zafere ilerleyişidir 19 Mayıs. Fersah fersah çoğalan ve cümle vatanı sararak istiklale ad olan kutlu yürüyüşün ilk adımıdır. Amasya'nın fikrî kuvveti, Erzurum'un sarsılmaz kararlılığı, "Ya İstiklal ya ölüm!" diye haykıran Sivas'ın kudretli sesidir. Kılavuz Tepesi'nden yükselen umudu inancıyla bileyen kadim bir şehrin asil duruşu, yokluğun üstünü imanıyla çizerek rakamların olduğu gibi koşulların da hükümsüz kalabileceğini yedi düvele kanıtlayan Anadolu'nun zafere yol alışıdır.

Semaya yükselen duaların yankısı, ecdadın kudretinin tezahürü, ilk cümlesini Mustafa Kemal'in yazdığı manzumenin -kadını erkeği-genci yaşlısıyla- topyekûn kaleme alınmış bir destana dönüşerek her karış vatan toprağını kuşatışıdır. Duru bir mayıs sabahında bereketlenen hürriyet tohumu, ezelden beri hür yaşamış bir milletin cesaretinin tarihin tanıklığındaki ispatıdır.

Aziz bir ecdadın ve köklü bir medeniyetin vârisi olarak gençlerimize düşen; tarih şuuruyla hareket etmek, canları uğruna bu toprakları vatan kılan atalarımızın emanetlerine sahip çıkmak, millî ve manevi değerlerimizi korumak, ay yıldızlı bayrağımızı her daim gururla dalgalandırmak ve birlik beraberlik ruhu içinde ülkemizi yüceltmektir. Atalarından devraldığı yiğitliği, kararlılığı, çalışkanlığı, erdemi ve vatan sevgisini ilelebet diri tutmaktır. Ki bu konuda gençlerimize duyduğum güven tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, ülkemiz uğruna mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.