SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı...

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı...

Köklü tarihimizden getirdiğimiz vatan sevgisi, devlet idraki ve birlik beraberlik ruhu; aziz milletimiz tarafından her daim mukaddes addedilmiştir.15 Temmuz 2016'da da bu anlayış istikametinde hareket edilerek büyük bir inanç, cesaret ve kararlılık gösterilmiş; hain darbe girişimi milletin ve devletin omuz omuza verdiği mücadeleyle bertaraf edilmiş; birlik beraberliğimizi hedef alan her türlü tehdit ve saldırı karşısında tek vücut olma iradesi gösterileceği bir kez daha yedi düvelin hafızasına kazınmıştır. Nice badire atlatmış bu kadim topraklardan yükselen memleket sevdasının gür sesi, gözünü kırpmadan ömrünü siper eden vatan evlatları sayesinde bir kez daha tüm cihanda yankılanmıştır.

Bu ruh, yetiştirdiğimiz nesiller vasıtasıyla daima varlığını sürdürecektir. İstiklal ve istikbalimizi korumak hepimiz için vatan ödevi olduğu kadar millî ve manevi değerlerine bağlı, demokrasi bilincine sahip, erdemli ve yetkin nesiller yetiştirmek de aynı niteliği haiz bir yükümlülüktür. Keza ülkemizin her alanda güçlenerek kalkınmasını sağlamak ve ay yıldızlı bayrağımızı her cenahta gururla dalgalandırmak hepimizin boynunun borcudur.   

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle vatan uğruna hiç tereddüt etmeden canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.