SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Mesajı

   Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Mesajı

   Bağımsızlık aşkına sırlanmış vatan sevgimizin tezahürüdür İstiklal Marşı... Memleketin geleceği uğruna verilen çetin mücadelenin, gösterilen eşsiz fedakârlığın ve sergilenen cesur duruşun delili; millî mücadele ruhunun nişanesidir. İnancın, umudun ve nihayetinde kutlu bir zaferin kelimelere hıfzedilerek tarihin hafızasına nakşedilişidir. Bastığı yerleri toprak deyip geçmeyen ecdadımızın emaneti, ay yıldızlı bayrağımızın ilelebet gururla dalgalanarak nice şafağı selamlayacağının taahhüdüdür. 

   Birlik beraberliğimizin bir vesikası olan İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümünü idrak ettiğimiz bugünde İstiklal Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy'u ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı'mızın tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor; Âkif'in yüreklerde daima yer bulacak duasına en kalbî duygularımla iştirak ediyorum: "Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!"

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.