SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Zara'da okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Zara'da okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler ile bir araya geldi.

 İlk olarak okul müdürleri ile Halil İbrahim Çiftçi İlk/ortaokulu konferans salonunda bir araya gelen Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'a İlçe Millî Eğitim Müdürü Alaeddin Çakmaktaş ve Şube Müdürümüz Mesut Kaş eşlik etti. 

Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen "HEDEF Projesi" kapsamında yürütülecek çalışmalar değerlendirme, planlama ve koordinasyon toplantısında ele alındı.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Sivas'ın eğitimdeki başarısını her sene daha yukarıya taşımak ve öğrencilerin çok yönlü gelişimlerine katkı sağlamak için birçok bileşenle geliştirilen HEDEF Projesinin önemine vurgu yaptı.Projenin başarıya ulaşabilmesi için sahadaki aktörlerin ilgi ve yakın takibinin çok önemli olduğunu belirten Aslan; "eğitim ve öğretimde hangi durumdayız, olumlu ve olumsuz yönlerimiz neler, bunları masaya yatırarak en ince ayrıntısına kadar hangi çalışmalarla başarıyı artırabileceğimizi düşünerek HEDEF Projesini hazırladık. Sivas'ın eğitimdeki başarısını her sene daha yukarıya taşımak ve bunun yanı sıra sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle öğrencilerimizi destekleyerek çok yönlü gelişimlerine katkı sağlamak en büyük hedefimiz. Bu süreci hep birlikte yürüteceğiz ve hedeflediğimiz başarılara el ele vererek ulaşacağız." ifadelerini kullandı.

Toplantının son bölümünde Şube Müdürümüz Mesut Kaş; "Her Sene Daha İleriye" mottosuyla hayata geçirilen "HEDEF Projesinin detayları, uygulama usul ve alanları hakkında okul müdürlerine bir sunu gerçekleştirdi. HEDEF Projesi kapsamında yürütülecek çalışmalar, Öğrenci/ Öğretmen Destek Sistemi üzerine görüş alış verişinde bulunuldu. Ayrıca okul müdürlerine TEKNOFEST başvuru süreci ve sürece ilişkin sorularını cevapladı.

Aslan,  daha sonra İlçe Millî Eğitim Müdürü Alaeddin Çakmaktaş ve Şube Müdürümüz Mesut Kaş ile birlikte Halil İbrahim Çiftçi İlk/Ortaokulu, Zara Habip Soluk Fen Lisesi ve Zara Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan sınıfları ziyaret ederek bir süre öğrencilerle sohbet etti.

Son olarak Zara Habip Soluk Fen Lisesi ve Zara Anadolu Lisesi'nde görev yapan öğretmenler ile bir araya gelen Aslan, öğretmenlerle görüş alışverişinde bulundu.

31-10-202231-10-202231-10-202231-10-202231-10-202231-10-202231-10-2022

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.