SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, yarıyıl tatili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, yarıyıl tatili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bugün itibarıyla 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı'nın ilk dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Karne heyecanlarını canıgönülden paylaştığım, edindikleri bilgi ve değerlerle daha müreffeh yarınların inşacısı olacaklarına inandığım sevgili öğrencilerimize ve motif motif çoğalan uygarlık örgüsünü akli bir bakış, vicdani bir ses, bilge bir duruşla dokuyankıymetli meslektaşlarıma iyi tatiller diliyor; bu dönemin sağlıklı, verimli, huzurlu şekilde tamamlanmasına katkıda bulunan tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Hayatta atılan her adım bir öncekinin sonucu, bir sonrakinin de zeminidir ve hayatın her safhası değerlendirmelerle şekillenir. Karnelerinize de bu gözle bakmanız isabetli olacaktır. Çünkü karne; kıymetinizi değil, akademik bilgi düzeyinizi ve sürece dair tutum-davranışlarınızı değerlendiren bir araçtır. Bu anlamda zayıf ve güçlü yönlerinizi tespit ederek yeniden belirlediğiniz yol haritaları sizleri hedeflerinize ulaştıracaktır. Unutmayın ki gerçeği kabullenme cesaretine sahip olmak, kendine inanmak ve istikrarlı şekilde ilerlemek başarının temel koşuludur. Bu konuda hepinize duyduğum güven tamdır.

Tatilinizi yaşama dair günlük becerilerinizi geliştirdiğiniz, uğraşılarınızla meşgul olduğunuz, kitapların fikrî bereketinden yararlandığınız verimli bir zaman dilimine dönüştürmeniz çok değerlidir. Ki Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer de ülkemizdeki tüm öğrencileri olduğu gibi sizleri de karne hediyesi olarak kitapla ödüllendirmiştir. Ayrıca Bakanlığımızca sizler için hayata geçirilen "kış okulları"nda bilim, sanat, matematik, İngilizce alanlarında açılan ücretsiz kurslara ve aktivitelere katılım sağlayarak oluşturulan e-içeriklerden yararlanmanızın sizlere eğlenceli, günlük yaşamla ilişkilendirilmiş, bireysel öğrenme farklılıkları bağlamında da zenginleştirilmiş bir öğrenme ve gelişim fırsatı sunacağını vurguluyor; bu imkânlardan mutlaka yararlanmanızı tavsiye ediyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Hayatta maddi vasıfla yer bulan her şey değişir. Değişim, yaşamın hakikatidir. Zamandan bağımsız olarak aynı kalan şeyler ise içsel, soyut, manevi gerçeklerdir. Bu minvalde insanın duyguları yahut düşünme, anlama ve anlamlandırma niteliği de en kadim zamanlardan bu yana aynıdır. Dolayısıyla birçok açıdan gelişim sağlayan eğitim süreçlerinde başat rol daima sizlerin olacaktır. Bu bilinçle evlatlarımızın yarınları ve ülkemizin geleceği adına yaptığınız tüm çalışmalar takdire şayandır.

Nice hayat hikâyesine ilham olurken bir seyrüsefer olan yaşamı bilgisi, erdemi, engin ufkuyla zenginleştiren ve bir avuç suyu deryada katre olduğunu unutturmadan ummana vardıran siz kıymetli meslektaşlarımla her daim omuz omuza yürüyeceğimizi bu vesileyle bir kez daha ifade ederken tüm emekleriniz için en samimi duygularımla teşekkür ediyorum.

Değerli Veliler,

Temel hedefimiz; çok yönlü bir bakış açısıyla yol alarak öğrencilerimizi akademik, duygusal, sosyal, kültürel, sanatsal, ahlaki ve insani açıdan yetkin birer fert olarak hayata hazırlamaktır. En büyük gücümüz, sizin alaka ve desteğinizdir. Sizler, eğitim öğretim süreçlerinin amaçlarına uygun biçimde ilerlemesi noktasında ciddi bir role sahipsiniz. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken süreçleri doğru tahlil etmek, eksiklerini tamamlama noktasında onları yüreklendirmek çok önemlidir. Ayrıca onlarla yakından ilgilenerek arkadaş çevreleri, internet kullanımları, alışkanlıkları gibi konulardan mutlaka haberdar olmak büyük bir önemi haizdir. "En iyi nasihat, örnek olmaktır." diyerek sizlerin de aynı bakış açısını paylaştığınıza inanıyor, desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize sağlıklı ve mutlu, bir yarıyıl tatili diliyorum.

 

                                                                                                          Ergüven ASLAN

                                                                                                        İl Millî Eğitim Müdürü

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.