SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Suşehri'nde okul müdürleri ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Suşehri'nde okul müdürleri ile bir araya geldi.

Suşehri'nde yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri ile proje ve çalışmalar, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ele alındı. Yeni hizmete giren Suşehri Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya İlçe Millî Eğitim Müdürü Erkan Yıldız, Eğitim Müfettişi Dr. Yasin Avan, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı. Bir süre okul müdürleri ile sohbet eden Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, "İlimiz genelinde eğitimdeki başarıyı en iyi seviyelere taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Suşehri özelinde de ilçemizin mevcut durumunun MR'ını çekmek, istişare ile hep birlikte yeni bir yol haritası belirlemek için sizlerle bir araya geldik." dedi.

 

Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen proje ve çalışmalara değinerek bu kapsamda Sivas'ta yürütülen ve uygulanması planlanan çalışmalara vurgu yapan Aslan, "bu proje ve çalışmaların kapsam ve amacını iyi anlamalı, uygulama noktasında gereken hassasiyeti göstermeliyiz" ifadelerini kullandı.

"Çevre Dostu 1000 Okul Projesi",  "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi", "Okul Öncesi Eğitimin Yaygınlaştırılması", "Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi", "Din Öğretimi Projeleri", "Geri Dönüşüm Kütüphaneleri", "Kitap Sayılarının Artırılması", "Köy Yaşam Merkezleri", "Patent, Faydalı Model Çalışmaları", "Matematik Seferberliği", "Yardımcı Kaynaklar" ve "Yaz Tatili Kitapları" gibi proje ve çalışmaların ilde etkin ve kapsamlı bir şekilde uygulanması için gayret gösterdiklerini belirten Aslan; "Bu proje ve çalışmalar bize yeni ufuklar açıyor. Bizler de tüm bu çalışmaların ışığında geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yeni ufuklar açacağız. El ele vererek, ilimizde, ilçemizde eğitimdeki başarımızı artırmak için çalışacağız. Sizlerin gayret ve isteği olmadan bu projeleri hayata geçirebilmemiz, sağlıklı bir şekilde yürütebilmemiz, yeni proje ve öneriler geliştirerek çağın gerekliliklerine uygun bir vizyon ortaya koyabilmemiz mümkün değil." dedi.

 

Aslan, konuşmasının arından okul müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Aslan, toplantının ardından kısa süre önce faaliyeti giren 75 yataklı öğretmenevi binasında incelemelerde bulundu.

01-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-2022 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.