SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Şube Müdürlerimiz Mehmet Başçil ve Rukiye Toy ile birlikte Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Şube Müdürlerimiz Mehmet Başçil ve Rukiye Toy ile birlikte Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Sivas Borsa İstanbul Anadolu Lisesini ziyaret etti. Aslan'a Şube Müdürlerimiz Mehmet Başcil ve Rukiye Toy'da eşlik etti. Sınıfları ziyaret ederek ara tatilin ardından yeniden ders başı yapan öğrencilerle sohbet eden Aslan, daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinleyen Aslan, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF Projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışma ve faaliyetlere değindi. Sivas'ta eğitimin her kademesinde akademik başarıyı artıracak, öğrencilerin sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanlardaki gelişimine katkı sağlayacak önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirten Aslan, "Millî Eğitim Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda, öğrencilerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. Gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmaların başarıya ulaşması için, arzu ettiğimiz hedeflere ulaşmamız için sizlerin gayret ve desteği çok önemli. Sizlerin istek ve gayreti olmadan başarı yakalayabilmemiz mümkün değil. Bu noktada Sivas'ta çok güzel bir birlikteliğimiz var... Ben özveriyle çalışan, emek veren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

"ÖDS'Yİ ETKİN BİR ŞEKİLDE KULLANMALIYIZ"

Millî Eğitim Bakanlığınca öğrenci ve öğretmenlerin istifadesine sunulan Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi'nin (ÖDS) etkin bir şekilde kullanılmasını isteyen Aslan, öğrenim ve öğretimin imkânlarının her türlü interaktif içerikle desteklendiği sistemin çok önemli bir imkân olduğunu vurguladı.

Aslan, "ÖDS'deki tüm içerikler sınıf, ders, ünite, konu ve kazanımlara göre sınıflandırılıyor. Bu sayede öğrenciler, istedikleri derse ait içeriklere kolayca erişebilirken basit adımlar eşliğinde seçecekleri zorluk düzeylerine göre bireysel testler oluşturabiliyor. Öğrenciler, bu testleri çözüp anlık geri bildirimlerle eksikliklerini de görerek bu eksikliklerini giderebilme imkânı buluyor. Sistem aracılığıyla öğretmenler de öğrencilerin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak 4 adımda öğrencilerine ödev gönderebiliyor. Ödev takibini sistem üzerinden yapabilen öğretmenler, öğrencilerinin eksiklerine göre derslerini planlayabiliyor. Hem öğrencilerimize, hem de öğretmenlerimize çok önemli imkanlar sunan ÖDS'yi etkin ve verimli bir şekilde kullanmalıyız." şeklinde konuştu.

Aslan, Okul Müdürü Ercan Özer ile de bir süre sohbet ederek okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

21-11-202221-11-202221-11-202221-11-202221-11-202221-11-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.