SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, makam koltuğunu Yavuz Selim İlkokulu 2/B Sınıfı Öğrencisi İpek Kova'ya devretti.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, makam koltuğunu Yavuz Selim İlkokulu 2/B Sınıfı Öğrencisi İpek Kova'ya devretti.

Yavuz Selim İlkokulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti. Öğrencilere Şube Müdürümüz Hülya Bozbıyık, Okul Müdürü Süleyman Öcalan ve Sınıf Öğretmeni Hülya Bozyiğit de eşlik etti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek 2. sınıf öğrencileri İpek Kova, Avni Muhammed Akbaş, Sahra Gez ve Duru Fırat ile bir süre sohbet eden Aslan, "Sizlerin ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Sizler bizim geleceğimiz, aydınlık yarınlarımızsınız." dedi.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, daha sonra makam koltuğunu temsili olarak 2/B Sınıfı Öğrencisi İpek Kova'ya devretti.

İl Millî Eğitim Müdürü olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili düşüncelerini paylaşan Kova, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık'ı da bağlatarak bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Kova, Işık'a eğitim gördüğü Yavuz Selim İlkokulu bahçesinin asfaltlanması talebini iletti.

Son olarak okul bünyesinde yürüttükleri Sıfır Atık Projesi hakkında Aslan'a bilgi veren Kova, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen proje ile amaçlarının; atıkların geri dönüşümünü sağlamak, çevre kirliliğinin önüne geçmek, öğrencilere çevre bilincini kazandırmak, atıkların çöp olmadığının farkına varılmasını sağlamak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve kaynakların daha verimli kullanılması bilincini aşılamak olduğunu söyledi.

Kova, 2 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek proje kapsamında öğrenci ve veliler tarafından atık kâğıt, metal ve plastik malzemelerin okula teslim edilerek kayıt altına alınacağını, en çok geri dönüşüm malzemesi teslim eden 6 öğrencinin bisikletle ödüllendirileceğini ifade etti.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ise bu anlamlı projenin hayata geçirilmesi ve yürütülmesinde emeği olan tüm öretmen, öğrenci, veli ve okul idarecilerini tebrik etti.

Aslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde başlatılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında birçok okulda atık malzemelerin değerlendirilmesi ile yeni kütüphaneler oluşturulduğunu ve bu konuda önemli farkındalık çalışmaları yürütüldüğünü söyledi.

Aslan; "Sizler de Sıfır Atık konusunda okulunuzda çok önemli ve anlamlı bir çalışma yürütüyorsunuz. Bu konuyu sahiplenmeniz ve ailelerinizi de bu çalışmaya ortak etmeniz çok önemli. Ben her birinizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum." İfadelerini kullandı.

22-04-202222-04-202222-04-202222-04-202222-04-202222-04-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.