SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, LGS'de Sivas'ın gururu olan Türkiye birincisi öğrenciler; Ayşe Zümra Aksu ve Reyyan Duman'ı tebrik etti.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, LGS'de Sivas'ın gururu olan Türkiye birincisi öğrenciler; Ayşe Zümra Aksu ve Reyyan Duman'ı tebrik etti.

LGS'de 500 tam puanla Türkiye birincisi olan Zeki Hayran İHO öğrencisi Reyyan Duman ve Doğa Koleji öğrencisi Ayşe Zümra Aksu, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ile bir araya geldi. Öğrencileri aileleri ve okul müdürleri ile birlikte makamında misafir eden Aslan, tebriklerini iletti.

Millî Eğitim Bakanlığınca yayımlanan LGS raporuna dikkat çekerek tüm Türkiye'de puan artışı kaydedildiğine vurgu yapan Aslan, Sivas'tan iki öğrencinin birinci olmasının ise gurur verici olduğunu dile getirdi. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in öncülüğünde yürütülen proje ve çalışmalarla başarı seviyesinin her geçen gün daha yukarılara taşındığına dikkat çeken Aslan, "Bu çalışmalarımız meyvelerini veriyor. İnşallah her sene daha ileriye gideceğimize inanıyorum. Tüm Türkiye'de puan artışları olduğunu bakanlığımız LGS raporunda yayımladı. Tabi ki geçmiş emekler de var ama bu yıl ki yapılan faaliyetler de bu başarılara önemli katkıda bulunmuştur. Bu başarı ivmesi ilimize de yansımıştır.  Bir önceki seneye göre il olarak başarı durumumuz önemli ölçüde artmıştır.

Öğrencilerimiz, tüm paydaşlarımızın, velilerimizin, öğretmenlerimizin desteği ile bir noktaya geldiler. Burada bizi sevindiren, bir durum daha var. Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulundan mezun olan öğrencimizin hem hafız hem Türkiye Şampiyonu olması büyük bir başarı... Biz de Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bu gurur verici tablo karşısında sevindik. Bize bu sevinci yaşatan öğrencilerimize ve başarılarında katkısı olan ailelerine, öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Aslan, daha sonra öğrencilere tebriklerini ileterek tablet bilgisayar hediye etti.

Aslan'ın ardından düşüncelerini paylaşan Zeki Hayran İHO öğrencisi Reyyan Duman ise başarısına hafızlık sürecindeki çalışma disiplininin önemli bir katkı sağladığını ifade etti. Gelecek hedefini de paylaşan Duman, mühendis olmak istediğini söyledi.

Doğa Koleji öğrencisi Ayşe Zümra Aksu ise başarı sırrının planlı ve düzenli çalışmak olduğuna vurgu yaptı. "LGS'de iyi bir sonuç bekliyordum. 500 tam puan alınca da mutlu oldum." İfadelerini kullanan Aksu, hedefinin bilgisayar mühendisliği olduğunu söyledi.

01-07-202201-07-202201-07-202201-07-202201-07-202201-07-202201-07-2022 

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.