SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Koyulhisar'da okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Koyulhisar'da okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Koyulhisar'da okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi. İlk olarak Koyulhisar İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Çetin'i ziyaret eden Aslan ilçenin eğitim durumu ile ilgili bilgi aldı. Aslan ve Çetin daha sonra Koyulhisar Mehmet Kavala Çok Programlı Anadolu Lisesinde Okul Müdürleri ile bir araya geldi. LSG'ye hazırlık süreci ve bu kapsamda yürütülen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Aslan, sınavın sorunsuz bir şekilde yürütülmesi noktasında okul müdürlerinin gereken hassasiyeti göstermesini istedi. Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen projelerin ilçedeki uygulamalarına yönelik okul müdürleri ile görüş alışverişinde bulunan Aslan, tüm projelerin sahadaki uygulamalarının titizlikle takip edilerek hızlı ve etkin bir şekilde yürütülmesini istedi.

 

Aslan, "Bildiğiniz gibi Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in öncülüğünde çok önemli projeler hayata geçirildi. Bizlere yeni ufuklar açan, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmemiz için yeni imkânlar sunan bu projeleri çok iyi anlamalı ve uygulamalıyız. "Çevre Dostu 1000 Okul Projesi",  "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi", "Okul Öncesi Eğitimin Yaygınlaştırılması", "Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi", "Din Öğretimi Projeleri", "Geri Dönüşüm Kütüphaneleri", "Kitap Sayılarının Artırılması", "Köy Yaşam Merkezleri", " Patent, Faydalı Model Çalışmaları", "Matematik Seferberliği", "Yardımcı Kaynaklar" ve "Yaz Tatili Kitapları" gibi bizlerin ve öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayacak bu önemli projeler geleceğimizin şekillenmesinde büyük rol oynayacak. Hep birlikte el ele vererek çocuklarımızın en iyi eğitimi alabilmelerini sağlamak ve onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için gayret göstereceğiz." dedi.

Aslan, daha sonra okul müdürlerinin görüş öneri ve taleplerini dinledi.

Toplantının ardından sınıfları ziyaret eden Aslan, bir süre öğrencilerle sohbet etti. Başarılı olmak için çok çalışmak, sabırlı ve azimli olmak gerektiğine dikkat çeken Aslan, "Eğer başarmak istiyorsanız, kendinize güvenmeli, inanmalı ve çok çalışmalısınız. Bunu yaptığınızda başarı da gelecektir." dedi.

Sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Aslan, bir süre öğretmenlerle sohbet ederek, görüş, öneri ve talepleri dinledi. Eğitimde başarıyı artırmak için çok önemli proje ve çalışmaların hayata geçirildiğine vurgu yapan Aslan, "Sizlerin gayret ve desteği olmadan hiçbir proje ve çalışmanın başarıya ulaşması mümkün değil. O nedenle birlikte çalışacak, birlikte başaracağız. Gece gündüz demeden gayret göstererek arzu ettiğimiz başarıları yakalayacağız." İfadelerini kullandı.

CUMHURİYET İLKOKULU/ORTAOKULU ZİYARETİ

Daha sonra Koyulhisar Cumhuriyet Ortaokulunu ziyaret eden Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, şiir kitabı çıkaran öğrencilerle okul kütüphanesinde bir araya geldi. Türkçe Öğretmeni İsmail Töngüş, kitapta 17 öğrenci tarafından 12 farklı konuda yazılan 90 adet özgün şiirin bulunduğunu söyledi. Aslan, bir süre öğrencilerle sohbet ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi. Öğrenciler ise Aslan'a "İçimizden Gelenler" adlı şiir kitabını hediye etti.

Daha sonra sınıfları ziyaret ederek LGS'ye hazırlanan öğrencilerle sohbet eden Aslan, öğrencilerden sadece sınava odaklanmalarını istedi. Aslan, "Sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sınava çok az bir süre kaldı. Bu sürede zihninizi dinlendirin. Mümkün olduğu kadar tablet, televizyon ve telefondan uzak kalmaya çalışın." Dedi.

KOYULHİSAR MÜNİRE-MUSTAFA AYDOĞDU YATILI BÖLGE İLK VE ORTAOKULU ZİYARETİ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan Cumhuriyet Ortaokulunun ardından İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Çetin ile birlikte Koyulhisar Münire-Mustafa Aydoğdu Yatılı Bölge ilk ve Ortaokulunu ziyaret etti. Okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet eden Aslan, öğretmenlerle görüş alışverişinde bulundu. Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen proje ve çalışmaların önemine vurgu yaparak bu konuda önemli değerlendirmelerde bulunan Aslan, yardımcı kaynaklar konusundaki tüm ihtiyacın Millî Eğitim Bakanlığınca karşılanacağına dikkat çekti. Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte yardımcı kaynaklarında ders kitapları ile sıralarda hazır olacağını belirten Aslan, öğrenci ve öğretmenlerin bu önemli imkândan en iyi şekilde istifade etmelerini istedi.

Daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Aslan, LGS'ye girecek öğrencilere başarılar diledi.

KOYULHİSAR İMAM HATİP LİSESİ ZİYARETİ

Aslan, son olarak Koyulhisar Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Aslan, öğrencilere geleceğe yönelik hedeflerini sordu. Ülkenin, her alanda bilgili ve donanımlı bireylere ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Aslan, "Hangi mesleği, hangi iş alanını seçerseniz seçin o alanda en iyisini yapabilmenin gayreti içerisinde olun. Mutlaka bir hedefiniz olsun ve o hedefe ulaşmak için çok çalışın, gayret gösterin. Eğer başaracağınıza inanır ve bunun için çok çalışırsanız mutlaka başarılı olursunuz" dedi.

Aslan, sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Aslan, görüş, öneri ve talepleri dinledi.

01-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.