SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, ilçe millî eğitim müdürleri ile VKS üzerinden toplantı gerçekleştirdi.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, ilçe millî eğitim müdürleri ile VKS üzerinden toplantı gerçekleştirdi.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı İlçe Millî Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısı, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan başkanlığında yapıldı. Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden gerçekleştirilen toplantıya müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimiz de katıldı. Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, yoğun bir hazırlık sürecinin ardından yeni dönem de yürütülecek proje ve çalışmalara değildi.

"HER BİR EVLADIMIZIN BAŞARISINI ARTIRMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ"

Sivas'ın eğitimdeki başarısını her geçen yıl daha ileriye taşımanın gayreti içerisinde olduklarını belirten Aslan, bu kapsamda yürütülen çalışmalara değindi. Yoğun bir hazırlık sürecinin ardından belirlenen yol haritası doğrultusunda ekip ruhu ile yoğun bir çalışma temposu uygulanacağını belirten Aslan, "İlimiz genelinde her bir evladımızın başarı düzeyini artırmak için var gücümüzle çalışacağız. Bunun için okul okul, ders ders analiz çalışmalarımızı yaptık. Eksik olan yönlerimizi tespit ederek nasıl bir çalışma yapacağımızı belirledik. Her bir okulumuz özelinde idarecilerimizle, öğretmenlerimizle bu süreci elbirliğiyle yürüteceğiz. Bu süreçte her birimizin sahada olması, okullarımızı yakından takip ederek, okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte bu çalışmaların içerisinde yer alması çok önemli." dedi.

Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen proje ve çalışmaların il genelinde titizlikle uygulandığını belirterek bu yılda bu çalışmaların yakından takip edilmesini isteyen Aslan, Matematik Seferberliği, okul öncesinin yaygınlaştırılması, PİGEP, Köy Yaşam Merkezleri, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi, Çevre Dostu 1000 Okul Projesi, okulların doğal gaz dönüşümleri, halk eğitimi kursları, mesleki eğitimin geliştirilmesine yönelik çalışmalar, YÖGEP çalışmaları, kütüphanelerdeki kitap sayılarının artırılmasına yönelik çalışmalar, fikri sınai mülkiyet hakları, taşımalı eğitim ve yemek, okul müdürlerinin harcama yetkilisi olması ve okullara gönderilen ödeneklerin kullanımı, mesleki eğitim merkezlerine öğrenci kazandırılması gibi gündem maddeleri üzerinde değerlendirmelerde bulundu.

Akademik başarının artırılmasına yönelik yürütülecek çalışmaların yanı sıra; sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin de eğitim-öğretimi aksatmadan yürütülmesini isteyen Aslan, iş sağlığı ve güvenliği, büyük-küçük onarım çalışmaları, okul rehberlik faaliyetleri ve özel eğitim hizmetleri, DYK kursları, öğrenci devamlılığı ve okullaşma konularına da değinerek tüm bu çalışmalara yönelik İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.

Şube müdürlerimiz ise sorumluluk alanları ile ilgili çalışmalar hakkında ilçe Millî eğitim müdürlerine bilgilendirmede bulundu.

27-09-202227-09-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.