SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile VKS üzerinden toplantı gerçekleştirdi.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile VKS üzerinden toplantı gerçekleştirdi.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile video konferans sistemi (VKS) üzerinden gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Toplantıya, müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimiz de katıldı. Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı 1. dönemine ilişkin değerlendirmede bulunarak 2. dönemde hayata geçirilmesi planlanan proje ve çalışmalara yönelik yol haritasını paylaştı. Aslan, Mesleki eğitim ve yeni çıraklık sistemi kapsamında yürütülecek çalışmalarla ilgili İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin gereken hassasiyeti göstermesini istedi.

Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde yürütülen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında atık malzemeler kullanılarak okullarda oluşturulan kütüphanelerin sayısının artırılmasını isteyen Aslan,  okul kütüphanelerinde mutlaka bilgisayar ve internet bağlantısı olması gerektiğini vurgulayarak bu donanımların eksiksiz olmasını istedi.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün öğrencilerin istifadesine sunduğu yardımcı kaynaklardan tüm öğrencilerin faydalanması konusunda gereken hassasiyetin gösterilmesini isteyen Aslan, hem bu kaynakların hem de KÖPRÜ Projesi kapsamında hazırlanan kaynak kitapların da okul kütüphanelerinde bulundurulmasını istedi.

Güçlendirme çalışması yürütülen ve güçlendirme ihtiyacı bulunan okullarla ilgili İlçe Millî Eğitim Müdürlerinden bilgi alan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, bu kapsamdaki çalışmaların da titizlikle takip edilmesini istedi. Okul enerji kullanımı kapsamında kantinlerde elektrik ve su süzme sayaç bulunması gerektiğinin de altını çizen Aslan, bu konuda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Aslan, bu çalışmaların yakından takip edilmesi talimatını verdi.

Halk eğitim merkezlerinin faaliyetlerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Aslan, il merkezi ve ilçelerde kursiyer sayılarının artırılmasını istedi. Aslan, konuşmasının ardından İlçe Millî Eğitim Müdürlerinden ilçelerin durumu hakkında bilgi aldı. Müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimiz de sorumluluk alanları ile ilgili konularda İlçe Millî Eğitim müdürlerine bilgi verdi.

14-02-202214-02-202214-02-202214-02-202214-02-202214-02-202214-02-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.