SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Her karışı vatan sevgisiyle, bağımsızlık aşkıyla ve millî şuurla yoğrulmuş toprakların adıdır Çanakkale... Sayıların hükümsüzlükle yeksan olduğu, ezberlerin tarumar edildiği, inancın ve azmin tarihin seyrini değiştirdiği mekândır. Yürekleri arşta anaların, babalarının şehadetlerini hatıralarında bir madalya gibi taşıyan evlatların, ömrünü vatana siper eden on beşlilerin emanetidir. Bir top mermisi suretinde milletin istikbalini sırtlayan Seyit Onbaşı'nın dirayeti, en güçlü donanmaları iddiasından vuran Nusret mayın gemisinin yiğitliği, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal'in dehasıdır. Şerefli bir müdafaanın tezahürü, kutlu bir destanın ön sözüdür.

Millî bir şiar olarak kabul ettiğimiz "Çanakkale geçilmez!" hakikatinin tarihin hafızasına yazılışının tezahürü olan Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümünü idrak ettiğimiz bugünde, memleketin istiklal ve istikbali uğruna ömrünü feda ederek ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Ergüven ASLAN

İl Millî Eğitim Müdürü


Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.