SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 4 Eylül Kongresi'nin 100. Yılı Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 4 Eylül Kongresi'nin 100. Yılı Mesajı

Sivas Kongresi "Millî sınırlar içerisinde vatan bir bütündür, birbirinden ayrılamaz." ülküsü ile bir araya gelen vatanperverlerin kongresidir. Sivas Kongresi, "Manda ve himaye asla ve kat'a kabul edilemez." diyerek elindeki kısıtlı imkânlara rağmen her durumda ve her şartta hür olacağını tüm dünyaya haykıranların kongresidir. Yine Sivas Kongresi, Mustafa Kemal Paşa'nın önderliğinde cemiyetlerin tek çatı altında birleşerek bir milletin yekpare bekâ mücadelesine giriştiği bağımsızlık kongresidir.   

Bu anlamlı günün yüzüncü yıl döneminde eğitimciler olarak biliyoruz ki gönderinde ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı, minarelerinde ruh ve mana dünyamızın sembolü olan ezanların yankılandığı, millî egemenliğin hâkim olduğu özgür bir ülkede alnı ak, başı dik yaşıyorsak; çocuklarımız neşe içinde cıvıl cıvıl sınıfları doldurabiliyorsa, öğretmenlerimiz yavrularımıza hür bir ülkenin haritasını gösterebiliyorsa bunu bir asır önce vatanımızın bağımsızlığı için mücadeleye girişen ecdadımıza borçluyuz.

Bu duygu ve düşünce ile hem geçmişte hem de bugün de bağımsızlık için canı ve kanı ile mücadele veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.