SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, eğitim alanında ortak çalışmalar yürütecek. Milli Eğitim Müdürümüz Necati Yener ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Aziz Erdoğan, bu kapsamda bir araya gelerek, yürütülmesi planlanan ortak proje ve çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulundu. Yener ve Erdoğan, daha sonra öğrenci ve öğretmenlere yönelik yürütülmesi planlanan çalışmaları kapsayan eğitim iş birliği protokolünü imzaladı.

İş birliği protokolünün hayırlı olmasını dileyen Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Öğrencilerimizin akademik başarısını yukarı taşıyacak, öğretmenlerimizin ise mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak önemli bir çalışmayı birlikte yürüteceğiz." dedi.

Erdoğan ise öğrenci ve öğretmenlerin gelişimine katkı sağlayacak çalışmaların önemine değinerek, "Hem öğrencilerimizin, hem de öğretmenlerimizin kurumlar arası işbirliği ile kendilerine sunulacak imkânlardan en iyi şekilde istifade etmelerini arzuluyoruz." ifadelerini kullandı.

Protokol kapsamında birçok ortak çalışma gerçekleştirilecek. Öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltmek amacıyla yürütülecek çalışmalarda öğrencilerin okul dışı öğrenme ortamları olarak tarihi eser, müze ve kütüphanelerden yararlanması sağlanacak. Ayrıca, öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi ve öğretmen yeterliklerinin geliştirilmesi amacıyla ortak projeler üretilecek. Proje kapsamında Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yazılacak; TÜBİTAK 4004, 4005, 4007 ve 4008 projelerine destek sağlanacak ve müdürlüğümüze bağlı okul/kurumların sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine destek verilecek.

11-03-202411-03-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.