SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında il merkezinde belirlenecek 25 ilkokulda 3 ve 4. sınıf öğrencilerine "elektriğin ne olduğu, nasıl üretildiği, güvenli elektrik kullanımı, enerji verimliliği, evde ve okulda enerji tasarrufu" anlatılacak.
Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı.

Sivas'ta "Enerji Okuryazarlığı Projesi" kapsamında ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik eğitim programı düzenlenecek. Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım ve CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü Muharrem Bülbül, bu kapsamda Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti. Ziyarette eğitim alanında yürütülen çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulunulurken, Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile CK Enerji Çamlıbel Elektrik arasında "Enerji Okuryazarlığı Projesi" kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.

İmza Enerji kaynaklarının verimli kullanılması, israfın önlenmesi ve bu alanda bilinçli nesiller yetiştirilmesi için yürütülen çalışmaların çok önemli ve anlamlı olduğuna vurgu yapan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Çocuklarımızı hayatın her alanında bilgili ve donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için gayret gösteriyoruz. Enerji kaynaklarının verimli kullanılması, israfın önlenmesi ve çevre bilinci ülkemizin ve dünyanın geleceği açısından çok önemli. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirebilirsek, onlar da daha yaşanılabilir bir dünyayı kendilerinden sonra gelecek nesillere miras bırakacaklardır. O nedenle bu tür eğitim faaliyetlerini çok önemsiyoruz." dedi.

Yener, CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü Muharrem Bülbül'e bu alanda yürütülen eğitim çalışmalarına sağladıkları destek için teşekkür etti.

CK Enerji olarak, enerji tasarrufu ve bu alanda toplumun bilinçlendirmesi için önemli çalışmalar yürütüldüğüne vurgu yapan Bülbül ise sadece bugünü değil geleceği de düşünen bir anlayışla bu çalışmaları planladıklarını söyledi. O nedenle ilkokul seviyesindeki öğrencilere yönelik düzenlenen eğitim programlarını çok önemsediklerini belirten Bülbül, "İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız işbirliği kapsamında çocuklarımızı elektriğin ne olduğu, nasıl üretildiği, güvenli elektrik kullanımı, enerji verimliliği, evde ve okulda enerji tasarrufu gibi konularda bilgilendirmeye çalışacağız. Küçük yaşlarda oluşacak bu bilinç ve tasarruf alışkanlığı hem bugünümüz hem de geleceğimiz açısından çok önemli" ifadelerini kullandı.

Yener ve Bülbül, konuşmalarının ardından eğitim işbirliği protokolünü imzaladı.

16-02-202416-02-202416-02-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.