SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanlığınca kamuoyunun görüşüne sunulan, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" yeni müfredat taslağı, ilçe millî eğitim müdürleri değerlendirme toplantısında ele alındı.

Millî Eğitim Bakanlığınca kamuoyunun görüşüne sunulan,

 Millî Eğitim Bakanlığınca kamuoyunun görüşüne sunulan, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" yeni müfredat taslağı, ilçe millî eğitim müdürleri değerlendirme toplantısında ele alındı. Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener başkanlığında ilçe millî eğitim müdürlerinin video konferans sistemi ile katıldığı toplantıya birim amirlerimiz de katılım sağladı.Toplantı, Şube Müdürümüz Mesut Kaş'ın yeni müfredat taslağını konu alan sunumu ile başladı. Kaş, uzun soluklu ve kapsamlı bir hazırlık sürecinin ardından kamuoyunun görüşüne açılan yeni müfredat taslağının detayları hakkında bilgi verdi.

Sunumun ardından konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul beşinci sınıf ve lise dokuzuncu sınıflarda kademeli şekilde uygulanmaya başlanacak yeni müfredatın, 1 haftalık askı sürecinde alınacak görüş ve önerilere göre revize edileceğini hatırlattı. Tüm eğitim camiasının bu sürece katkı sağlaması gerektiğini belirten Yener, "Bakanlığımız, katılımcı bir müfredat oluşturmak için, yürüttüğü hassas çalışmaları kamuoyunun da görüşünü aldıktan sonra neticelendirecek. Öğretmenlerimizin bu süreçteki görüş ve önerileri çok önemli. Hem çocuklarımızın, hem de ülkemizin geleceği için hayati önem taşıyan bu çalışmaya katkı sağlayalım. " dedi.

Yener, sürecin öğretmen, öğrenci ve velilerimize daha etkin bir şekilde duyurulması için ilçe milli eğitim müdürlerinin gereken hassasiyeti göstermesini istedi. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin, bütüncül eğitim yaklaşımını merkeze alan, beceri odaklı ve sadeleştirilmiş içeriklerle öğrencilere ilgili konuyu derinlemesine öğrenme imkânı tanıyan yeni yaklaşımları bünyesinde barındırdığını belirten Yener, üniversite sınavında sorulacak soruların tamamının, öğrencilere dağıtılan ders kitapları ve müfredattan çıkacağını da belirtti.

02-05-202402-05-202402-05-202402-05-202402-05-202402-05-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.