SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen; "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında Sivas'ta düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen;

Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında, Millî Eğitim Müdürlüğümüzce il genelinde düzenlenen; "Dede Korkut Tarzı Hikâye Yazma", "Divanu Lügat'it Türk Deneme Yazma", "En İyi Cümle Afiş", "Şiirle Video",  "Tişört Tasarım" ve  "Sözlük Bilgi" yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine Belediye Başkanı Adem Uzun, Vali Yardımcısı İlhami Doğan, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, birim amirlerimiz, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" tanıtım videosu gösterime sunuldu. Daha sonra Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Ekibi tarafından Dilimiz Türkçe Tiyatral Gösterisi sahnelendi. Gösterinin ardından il genelinde tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik uygulanan; "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında 6 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Ödül takdiminde öğrencileri tebrik eden Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Dilimizin Zenginlikleri Projesi"nin önemine vurgu yaptı. Proje kapsamında okullarda söz varlığını zenginleştirme çalışmaları yapılarak öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasının sağlandığını belirten Yener; "Ayrıca öğrencilerimizin kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşması, dili iyi kullanması ve düşünce dünyasını geliştirmesi için birçok çalışma yürütüldü. Bu çalışmalardan bir tanesi de bugün ödül törenini gerçekleştirdiğimiz yarışmalarımız oldu. Öğrencilerimiz bu alanda edindikleri kazanımları farklı kategorilerde katıldıkları yarışmalarda ortaya koyduğu eserlerle yansıtmış oldular. Ben yarışmaya katılım sağlayan ve derece elde eden tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Belediye Başkanı Âdem Uzun ve Vali Yardımcısı İlhami Doğan da öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.


12-06-202412-06-202412-06-202412-06-202412-06-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.