SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanlığınca alınan karar doğrultusunda 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için tüm okullarımızda 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, bu kapsamda Mehmet Gökhan Ay Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrencilerle birlikte saygı duruşunda bulundu.
Millî Eğitim Bakanlığınca alınan karar doğrultusunda 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için tüm okullarımızda 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığınca alınan karar doğrultusunda 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için tüm okullarımızda 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, bu kapsamda Mehmet Gökhan Ay Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrencilerle birlikte saygı duruşunda bulundu.

Saygı duruşunun ardından yaptığı konuşmada, 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin acısının hala tazeliğini koruduğunu belirten Yener, "Asrın felaketi olarak nitelendirilen bu büyük afette, binlerce insanımız hayatını kaybetti. 11 şehrimizde büyük bir yıkım gerçekleşti. Hayatta kalan vatandaşlarımız ise derin acılar yaşadı. Bizler de millet olarak bu acıya ortak olduk, kenetlendik, depremin yaralarını sarabilmek için seferber olduk. Bugün bu büyük felaketin yıl dönümü. Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda bugün bütün okullarımızda depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuyor, bu büyük acıyı yüreğimizde hissettiğimizi, asla unutmayacağımızı bir kez daha dile getiriyoruz. Bu vesile ile hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına ve afetten etkilenen vatandaşlarımıza sabırlar diliyorum." İfadelerini kullandı.

Depremin, Türkiye'nin acı bir gerçeği olduğuna dikkat çekerek, her bir bireyin bu konuda bilgili ve hazırlıklı olması gerektiğini belirten Yener, "Allah milletimize bir daha bu tür acıları, felaketleri yaşatmasın." dedi.

Yener, daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Afetler konusunda bilinçli bir toplumun yetişmesi için eğitimin çok önemli olduğuna dikkat çeken Yener, bu noktada öğretmenlere büyük görev ve sorumluluklar düştüğüne dikkat çekti. Millî Eğitim Bakanlığının talimatları doğrultusunda bu alanda çeşitli eğitim faaliyetleri gerçekleştirildiğini belirten Yener, "Öğretmenler olarak toplumun mimarları bizleriz. Eğer bilinçli, bilgili donanımlı, millî ve manevi değerlerine bağlı bir nesil inşa edersek, onlarda ülkemizin geleceğini en iyi şekilde ihya ve inşa edeceklerdir." İfadelerini kullandı.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı ikinci döneminin hayırlı olmasını dileyerek, eğitim alanında yürütülen çalışmalara da değinen Yener, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF ve MİRAS Projelerine vurgu yaptı. Bu yıl YKS'ye girecek öğrenciler için hazırlık sürecinin çok önemli olduğunu belirten Yener, "Öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutmalı ve onlara en iyi şekilde rehberlik etmeliyiz." dedi.

Daha sonra 11 ve 12. sınıfları ziyaret eden Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, öğrencilere başarılar dileyerek önemli tavsiyelerde bulundu. Bu yıl YKS'ye girecek olan öğrencilerden hazırlık sürecini en iyi şekilde geçirmelerini isteyen Yener, "Bu sınav elbetteki bir son değil, yeni bir başlangıcın önemli bir eşiği. Sizler bu sınavda emeklerinizin karşılığını alacak, yeni bir eğitim sürecine adım atacaksınız. Her biriniz ülkemizin geleceğini şekillendirecek kadroları oluşturacak, ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve her alanda güçlenmesi için gayret göstereceksiniz. Sizlerden isteğimiz; çok çalışmanız, kendiniz ve ülkeniz için hayaller kurmanız, hedefler belirlemeniz, gelecekte hangi mesleği yaparsanız yapın, hangi görevde bulunursanız bulunun işinizi hakkıyla en iyi şekilde yapabilmek için gayret göstermenizdir." İfadelerini kullandı.

Yener'e 6 Şubat'ta meydana gelen deprem felaketlerinin ardından arama kurtarma, koordinasyon ve diğer çalışmalarda görev alan Müdürlüğümüz AKUB birimi görevlileri de eşlik etti. Ekip lideri Adem Yıldırım, öğrencilere AKUB hakkında bilgi verirken, afet farkındalığı konusunda da önemli paylaşımlarda bulundu.

06-02-202406-02-202406-02-202406-02-202406-02-202406-02-202406-02-202406-02-202406-02-202406-02-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.