SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanlığın belirlediği program doğrultusunda Sivas'ta gerçekleştirilecek olan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına (DYK) yönelik planlama ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Millî Eğitim Bakanlığın belirlediği program doğrultusunda Sivas'ta gerçekleştirilecek olan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına (DYK) yönelik planlama ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Millî Eğitim Bakanlığın belirlediği program doğrultusunda Sivas'ta 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında gerçekleştirilecek olan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına yönelik planlama ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Dün, bu kapsamda gerçekleştirilen ilk toplantıda il merkezindeki DYK Merkezlerinde gerçekleştirilecek LGS hazırlık kurslarında görev yapacak öğretmenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener bugün ise YKS'ye hazırlık kurslarında görev alacak olan öğretmenlerle buluştu.

Sivas Bilim ve Sanat Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürümüz Mesut Kaş da katıldı. Kaş, toplantının ilk bölümünde DYK Yönergesinde yapılan değişiklik ve yeniliklere yönelik sunum gerçekleştirdi.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, sununun ardında öğretmenlerle sohbet etti. Sivas'ta akademik başarıyı en üst seviyelere çıkarmak için önemli proje ve çalışmaların hayata geçirileceğini belirten Yener, hangi proje, hangi faaliyet, hangi çalışma yapılırsa yapılsın öğretmenlerin gayret ve isteği olmadan başarıya ulaşmanın mümkün olmayacağının altını çizdi. Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesinin çok önemli olduğunu belirten Yener, "Gerek bu kapsamda uygulayacağımız proje ve çalışmalarla gerekse destekleme ve yetiştirme kurslarımızla öğrencilerimizin akademik başarısını en üst seviyelere taşıyacağız. Ama en önemlisi, millî ve manevi değerlerimizi öğrencilerimize aşılayarak, onları milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak gereceğe taşıyabilmemizdir. Bunların eksik olduğu bir başarının, ne bizleri, ne de ülkemizi arzu ettiğimiz hedeflere taşıması mümkün değil." İfadelerini kullandı.

Yener, daha sonra öğretmenlerin, görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Toplantının son bölümünde, "DYK yönergesinde değişenler-yenilikler, merkezlerin oluşum süreçleri ve öğretmen öğrenci durumları, modüller, DYK sınavları ve ölçme değerlendirme süreci, izleme ve denetleme süreci, sene sonu işlemleri ve raporlama süreci" konu başlıkları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

21-09-202321-09-202321-09-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.