SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu üyesi Mehmet Baki ÖZTÜRK'ten bilgi şöleni.

Millî Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu üyesi Mehmet Baki ÖZTÜRK'ten bilgi şöleni.

Millî Eğitim Müdürlüğümüzün davetlisi olarak ilimize gelen Mehmet Baki Öztürk, ilk olarak Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti. Ziyarette, ilimizde yürütülen eğitim çalışmaları ile Valiliğimiz himayelerinde yürüttüğümüz Hedef ve Miras projeleri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ardından Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde "Okul Müdürleri Ve Öğretmenler İçin Okul İkliminde Yeni Paradigmalar" konulu seminere geçildi. Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, selamlama konuşmasında okul ikliminde yeni yaklaşımların 21. yüzyılda çok önemli olduğunu ve bu yeni yaklaşımların öğrenmeye olan katkıları üzerinde durarak Mehmet Baki Öztürk hocamızın seminerinin bu açıdan çok değerli olduğunu söyledi. Daha sonra sunuma geçen Mehmet Baki Öztürk, 21. yüzyılda okullarda yeni yaklaşımların hâkim olması gerektiğini, uygulamalarıyla anlattı. Değişen dünyada, bir alanda her şeyi her alanda da bir şeyi bilmenin modern paradigmalardan olduğunu ifade etti. Okullarda liderliğin önemini vurgulayan Öztürk, "Öğrencilerimize liderlik ederek onların sosyalleşmesini sağlamak, kendilerini ifade edebilme becerilerini geliştirebilmek, en önemlisi de hayallerine ve hedeflerine yürüme bilinci oluşturmak temel hedefimiz olmalı." dedi. Daha sonra Valiliğimiz himayesinde yürüttüğümüz akademik başarının artırılması amacıyla hazırlanan Miras projesine vurgu yapan Öztürk, öğrencilerin akademik olarak gelişimlerinde motivasyon, izleme ve rehberliğin çok önemli olduğunu bunların akademik başarı ve sınavlarla somutlaştırılmasının önemi üzerinde durdu. Büyük bir ilgi ve dikkatle takip edilen seminer, hediye takdimi ile sona erdi.

    

 

 

 

   16-11-202316-11-202316-11-202316-11-202316-11-202316-11-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.