SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce koordine edilen; "Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Sivas İl Çalıştayı" başladı.

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce koordine edilen;

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce koordine edilen; "Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Sivas İl Çalıştayı" başladı. Sivas Öğretmenevinde düzenlenen çalıştayın açılış programına Vali Yardımcısı İlhami Doğan, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç ile akademisyenler, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Çalıştayın açış konuşmasını Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, gerçekleştirdi. Geçmişte imam hatip okullarının maruz bırakıldığı bazı olumsuzluklara dikkat çekerek, bugün gelinen noktaya vurgu yapan Yener, sahip olunan imkânların iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. İmam hatip okullarının başarısının artırılması ve imam hatip okullarında eğitim gören öğrencilerin her alanda başarılı bireyler olarak geleceğe hazırlanmasının çok önemli olduğunu ifade eden Yener, "Bizler her şeyden önce çocuklarımız için rol model olmalı, onlara hayat yolculuklarında en iyi şekilde rehberlik etmeliyiz. Akademik başarının yanı sıra; sosyal, sportif, sanatsal alanlarda da başarıya odaklanan bu okullarımızda asıl gayemiz; millî, manevi ve insani değerleri hayatının merkezine koyan genç nesiller yetiştirmektir." ifadelerini kullandı. 

O nedenle bu sürecin şekillenmesinde önemli rol oynayacak bu çalıştayların çok önemli olduğuna vurgu yapan Yener, çalıştayda görev alan tüm katılımcılara teşekkür ederek çalışmaların hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. 

Daha sonra konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç ise İmam Hatip okullarının geçmişte çok zor günler geçirdiğini ifade ederek; "Asıl amacımızın; öğrencilere Kur'an-ı Kerim'i, dinimizi ve değerlerimizi sevdirmek olması gerekiyor" dedi. 

Kılıç'ın ardından bir konuşma yapan Vali Yardımcısı İlhami Doğan ise din eğitimi ve öğretimi konusunun toplumun en hassas noktalarından biri olduğunu belirterek, "Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Calıştayı'nın bu noktadaki önemine dikkat çekti.

Çalıştayın hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Doğan, "Adaletli, millî ve insani vasıfları en üst seviyede bireyler yetiştirmek için hep birlikte çalışmalıyız." dedi.

20-12-202320-12-202320-12-202320-12-202320-12-202320-12-202320-12-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.