SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mili Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Genelinde Görev Yapan Rehberlik Öğretmenleri İle VKS Üzerinden Sohbet Etti.

Mili Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Genelinde Görev Yapan Rehberlik Öğretmenleri İle VKS Üzerinden Sohbet Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, il genelinde görev yapan rehberlik öğretmenleri İle Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden sohbet eti. Savaşçı'ya Şube Müdürlerimiz Fahrettin Bülbül ve Süleyman Bekdaş da eşlik etti. Corona Virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında eğitim alanında alınan tedbirler, uygulanacak çalışmalar ve geleceğe dönük planlamalar konusunda sürekli öğretmenlerle istişare içerisinde bulunduklarını belirten Savaşçı, "Sizlerin görüşleri bizim için çok önemli. Bu nedenle virüs tedbirleri dolayısıyla yüz yüze bir araya gelemesek de teknolojinin imkânlarını kullanarak sık sık sizlerle bir araya geliyor, fikir alışverişinde bulunuyoruz. Her zaman olduğu gibi özellikle bu süreçte de sizin sorumluluğunuz çok büyük. Ülkemizin adım adım normalleştiği bir dönemde sizlerin öğrencilerimize sağlayacağınız destek büyük önem taşıyor. Sizler öğrencilerimize ne kadar iyi rehberlik edip, destek verirseniz öğrencilerimizin ve ülkemizin geleceği de o ölçüde sağlıklı ve güzel olacaktır.

Rehber öğretmen okulun dışa bakan yüzüdür. Bu nedenle yaptığınız çalışmalar hem okulun görünürlüğünü arttıracak hem de okul-veli-öğrenci irtibatını sağlamlaştıracaktır. Pandemi sürecinde öğrencilerimiz evlerinde kaldılar. Bu süreçte bazı olumsuz tutumlar geliştirmiş olabiliriler. Onların yeniden ailelerine, topluma ve özellikle okula adaptasyonu konusunda size büyük görevler düşmektedir." Dedi.

"LGS'DE PSİKOLOJİK İLK YARDIM EKİBİ GİBİ ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEK OLACAKSINIZ"

Lise ve üniversiteye giriş sınavına ilişkin de önemli değerlendirmelerde bulunan Savaşçı, rehber öğretmenlerin liselere giriş sınavında psikolojik ilk yardım ekipleri gibi çalışacaklarını söyledi.

Savaşçı, şu ifadeleri kullandı:

"Önümüzde lise ve üniversiteye giriş sınavları var. Öğrencilerimiz son dönemde yaşanan gelişmelerden dolayı kaygılı bir şekilde sınava girecekler. Onlarla irtibat kurup kaygılarını azaltacağınızı biliyorum. Rehber öğretmenlerimiz liselere giriş sınavlarında görev alacaklar. İlk kez böyle bir sınav süreci yaşanacak. Sizler psikolojik ilk yardım ekipleri gibi öğrencilerimizin en büyük destekçisi olacaksınız. Bu görevi de en iyi şekilde yapacağınızı biliyorum."

Covid-19 tedbirleri kapsamında ve bu süreçte gerçekleştirilen bazı çalışmalara da değinen Savaşçı, tüm bu çalışmalarda gönüllü olarak görev alan öğretmenlere bir kez daha teşekkür etti.

 

Savaşçı, daha sonra öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinledi. Şube Müdürlerimiz Bektaş ve Bülbül ise öğretmenlerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı. Öğretmenler, kendileri ile sürekli iletişim kurulduğu, görüş ve önerilerine değer verildiği için de teşekkür etti.

02-06-202002-06-202002-06-202002-06-202002-06-202002-06-2020

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.