SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mezun Olduğu Okulu, Yeniden Yaptıracak

Mezun Olduğu Okulu, Yeniden Yaptıracak

Sivas'ta hayırsever vatandaşların eğitime desteği sürüyor. Hayırsever iş adamı Saffet Sungur tarafından 1969 yılında inşa edilen ve halen eğitim-öğretime devam edilen 4 Eylül Mahallesindeki Kongre İlkokulunun yerine 12 derslikli yeni okul binası yaptırılacak.

Yeni okul binası için okul bahçesinde Valimiz Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Çağlar Partal, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, iş adamı Saffet Sungur, öğrenci ve velilerin katılımı ile protokol imzalandı.

İmza töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, hayırsever iş adamı Saffet Sungur'a eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Savaşçı, okulun 1 yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

İş adamı Sungur ise 1983-84 eğitim öğretim yılında mezun olduğu okulun yıkılıp yeniden yapılmasının kendisine nasip olmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, buna vesile olan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Valimiz Salih Ayhan'a teşekkür etti.

Valimiz Salih Ayhan ise devletin eğitim alanında çok önemli yatırımlar gerçekleştirdiğini ve Sivas'ın da bundan büyük pay aldığını belirtti. Bunun yanı sıra hayırseverlerin de eğitime büyük destek verdiğinin altını çizen Ayhan, "Haftaya hayırlı bir işle başlıyoruz. Eğitim her şeydir. Eğitime dair yapılan her şey de güzeldir. Eğitimle ilgili çocuklarımız için, geleceğimiz için, ülkemizin geleceği için el birliğiyle, güç birliğiyle bir şeyler yapmak zorundayız. Hakikaten Sivas'ta bir hayırseverlik geleneği, kültürü, geçmişi var ve birçok okulumuzu da bu minvalde devletimize yük olmadan Sivas'ımıza kazandırmış oluyoruz. Saffet bey sağ olsun babasının da telkinleriyle bir okul yapımı ile ilgili taleplerini bize iletti. Bu okuldan mezun olması da onun için çok anlamlı oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu okulumuzu en kısa zamanda, çağın gereksinimlerine uygun olarak, güzel bir şekilde yenileyeceğiz inşallah. Emeği geçenlere, hayırseverimize teşekkür ediyorum. Rabbim, birini bin eylesin. Daha nice okullar yapmayı nasip eylesin. Velilerimize, mahallemize ve Sivas eğitimine hayırlı olmasını diliyorum." İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Valimiz Ayhan, Hayırsever İş Adamı Saffet Sungur ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 12 Derslikli İlkokul Yapımı Protokolünü imzaladı. Valimiz Ayhan imza törenin ardından Sungur'a temsili ilkokul diplomasını hediye etti. Hediye karşısında şaşkınlık yaşayan Sungur ise çok duygulandığını belirterek teşekkür etti.

 

Valimiz Ayhan ve Savaşçı daha sonra programa katılan velilerle bir süre sohbet etti. 

28-09-202028-09-202028-09-202028-09-202028-09-202028-09-202028-09-2020

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.