SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki eğitim merkezleri Sivas'ta nitelikli işgücünü artırmaya devam ediyor...

Mesleki eğitim merkezleri Sivas'ta nitelikli işgücünü artırmaya devam ediyor...

Sivas'ta mesleki eğitim alanında yürütülen çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor. Millî Eğitim Bakanlığınca oluşturulan mesleki eğitim merkezleri, en az ortaokul mezunu olan herkese kalfalık, ustalık belgesi alma ve meslek lisesi mezunu olma imkânı sağlıyor. Bu kapsamda Sivas'ta önemli çalışmalar yürütülürken, sektör işbirlikleri ile nitelikli istihdam oranı da artırılıyor.

 

Millî Eğitim Müdürlüğümüzce bu kapsamda yürütülen çalışmalara bir yenisi daha eklendi ve Sivas'ta faaliyet gösteren Gök Yapı A.Ş. ile mesleki eğitim işbirliği protokolü imzalandı. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın makamında gerçekleştirilen imza törenine Şube Müdürümüz Özkan Çamcı, Gök Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Yıldırım, Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Uğur Günal ve mesleki eğitim merkezi olarak eğitim sürecinin yürütüleceği Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recep Basmacı katıldı.

Mesleki eğitime katılım ve nitelikli iş gücü sağlanmasına imkân sağlayacak işbirliği protokolünün önemine dikkat çeken Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, protokol kapsamında firma bünyesinde çalışan 400 personelin mesleki eğitim merkezine kayıtlarının yapılarak 2 yıllık süre içerisinde 6,5 aylık ustalık telafi eğitimine katılımlarının sağlanacağını söyledi. Eğitim programı sonrasında gerçekleştirilecek sınavda başarılı olan personele ustalık belgesi verileceğini belirten Aslan, programa dâhil olan personele eğitim süresi boyunca aylık 2 bin 750 TL devlet desteği sağlanacağının da altını çizdi.

Sivas'ta mesleki eğitim merkezlerinin kalfalık, ustalık belgesi almak isteyen ve meslek lisesi diplomasına sahip olmak isteyen tüm bireyleri beklediğini bir kez daha hatırlatan Aslan, nitelikli iş gücü kapasitesini güçlendirmeyi hedefleyen işletmeleri ve ortaokul mezunu herkesin bu önemli imkândan faydalanmaya davet etti.

Aslan daha sonra, Gök Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Yıldırım ile birlikte mesleki eğitim işbirliği protokolünü imzaladı.

15-09-202215-09-2022 

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.