SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM) Programı uygulayan okullarda görev yapan yöneticilere yönelik hazırlanan e-MESEM Uygulamaları Eğitim Semineri başladı.

Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM) Programı uygulayan okullarda görev yapan yöneticilere yönelik hazırlanan e-MESEM Uygulamaları Eğitim Semineri başladı.

Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğünce açılan Mesleki Eğitim Merkezi Programı ve Mevzuat Çalıştayına katılan İlimiz e-MESEM uygulama formatörleri tarafından; Mesleki Eğitim Merkezi Programı uygulayan mesleki ve teknik Anadolu liselerinde görev yapan yöneticilere yönelik e-MESEM Uygulamaları Eğitim Semineri düzenlendi. 2 Hafta sürecek eğitim seminerinin Sultan Şehir MTAL Uygulama Otelinde gerçekleştirilen açılış programına Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ve Şube Müdürümüz Mehmet Ar da katıldı.

 

Programda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, bakanlığımızın politikaları doğrultusunda ilimizde mesleki eğitim alanında çok önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Örgün eğitim de öğrencilerimizin çağın ve geleceğin ihtiyaçlarına uygun bilgi ve mesleki tecrübelerle donatılmasının yanı sıra örgün eğitimin dışında da ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünü sağlamak için yoğun bir gayretimiz var. Mesleki Eğitim Merkezlerimiz bu yönüyle çok önemli bir görevi yerine getiriyor. İnşallah sizlerin gayreti ve özverili çalışmaları ile mesleki eğitime katılım oranlarını en üst seviyelere taşıyacağız." dedi.

Aslan'ın konuşmasının ardından e-MESEM Uygulamaları Eğitim Semineri başladı. 2 hafta sürecek eğitim semineri programına mesleki eğitim merkezi olan okullarda görevli 124 yönetici katılarak 18'er saat eğitim alacak.

16-05-202216-05-202216-05-2022

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.