SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Öğrencilerine Burs Desteği

Meslek Lisesi Öğrencilerine Burs Desteği

             2018-2019 Öğretim yılında Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kayıt yaptıran 500 öğrenciye Sivas Hizmet Vakfı tarafından 8 Ay süreyle aylık 150 lira (toplamda 1200 lira) burs verilecek.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Meslek Lisesi öğrencilerine burs imkânı sunacak olan Sivas Hizmet Vakfı Başkanı Sivas Valisi Davut Gül ve Yönetim Kurulu’na şükranlarını arz etti.

Savaşçı; “Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi’ sözleriyle her fırsatta mesleki eğitimin önemine dikkat çekmektedir.  Meslek liselerimiz, yetiştireceği donanımlı ve kalifiye gençlerle ülkemizin geleceğinde önemli bir rol üstlenecek, ülkemizi 2023 ve 2071 hedeflerine yaklaştıracaktır. Meslek liselerimizin bu misyonu yerine getirebilmesi için eğitimin tüm paydaşları, yoğun çaba harcamaktadır. Mesleki eğitime teşvik anlamında Sivas’ımızda örnek bir çalışmaya imza atılmış ve meslek liselerini tercih eden öğrencilerimize manevi desteğin yanı sıra maddi destek de sağlanmıştır. Öğrencilerimize, velilerimize ve dolayısı ile mesleki eğitime sağladıkları bu katkı için Sayın Valimiz Davut Gül ve Sivas Hizmet Vakfı Yöneticilerimize tüm eğitim camiası adına şükranlarımı arz ediyorum. Öğrencilerimiz ve velilerimiz kent meydanı Kale Cami önündeki Tercih Çadırımızı ziyaret ederek hem mesleki eğitim ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir hem de burs imkânı verilecek okullarımıza tercih işlemini gerçekleştirebilirler. ” ifadelerini kullandı.

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.