SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez Eğitim Kurumları Müdürleri Kurulu Toplantısı, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener Başkanlığında yapıldı.

Merkez Eğitim Kurumları Müdürleri Kurulu Toplantısı, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener Başkanlığında yapıldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Merkez Eğitim Kurumları Müdürleri Kurulu Toplantısında okul müdürleri ile bir araya geldi. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya İl Eğitim Müfettişleri Başkanı Osman Güler, müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimiz de katıldı.

Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, medeniyetler beşiği, ilim ve irfan kenti Sivas'ta görev yapıyor olmaktan ve bu kadim kentin eğitim yöneticileri ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek sözlerine başladı.

"Millî Eğitim Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda, Valiliğimiz himayelerinde hayata geçireceğimiz proje ve çalışmalarla Sivas'ın eğitimdeki başarısını daha yukarılara taşımak için gece gündüz demeden çalışacağız" ifadelerini kullanan Yener, bu süreçte birlik ve beraberlik ruhunun, ekip çalışmasının ve ortak aklın büyük önem taşıdığına vurgu yaptı. Yener; "Başaracaksak birlikte başaracağız. Hep birlikte, el ele vererek bu kadim kentin çocuklarını milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgili, donanımlı, teknolojiyi en iyi şekilde kullanan ve tasarlayan bireyler olarak geleceğe hazırlamanın gayreti içerisinde olacağız." ifadelerini kullandı.

Yener'in konuşmasının ardından toplantının gündem maddeleri üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan tüm hazırlıkların tamamlanmasını ve hiçbir aksaklığın yaşanmamasını isteyen Yener, ilk ders zili çaldığında tüm ders kitaplarının sıralarda hazır bulunması talimatını da verdi.

Daha sonra, "2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında hayata geçirilmesi planlanan proje ve çalışmalar, Sene Başı Mesleki Eğitim Çalışmaları, Ders Kitapları ve Yardımcı Kaynaklar, Taşımalı Eğitim İş ve İşlemleri, Okulların Bakım, Onarım ve Temizliği, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Sosyal, Sportif ve Kültürel Faaliyetler, Akademik Sınavlara Yönelik Çalışmalar, Özel Öğretim Kurumlarına Yönelik İş ve İşlemler, Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen proje ve çalışmaların ildeki uygulamaları" konu başlıkları üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Necati Yener, toplantının son bölümünde okul müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Daha sonra Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz de sorumluluk alanlarıyla ilgili konularda bilgilendirmede bulundu.

31-08-202331-08-202331-08-202331-08-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.