SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB'in başlattığı; "Eğitimle Yeniden Buluşma Projesi" Sivas'ta yüzlerce çocuğu yeniden okulla buluşturdu.

Millî Eğitim Bakanlığınca başlatılan "Eğitimle Yeniden Buluşma Projesi" ile eğitim sisteminin dışına çıkan öğrenciler yeniden okulla buluşturuluyor. Bu kapsamda Sivas'ta yürütülen çalışmalarla 751 çocuk yeniden okullu oldu...
MEB'in başlattığı;

Millî Eğitim Bakanlığınca okul çağında olmasına rağmen eğitime devam etmeyen öğrencilerin yeniden eğitime kazandırılması amacıyla başlatılan "Eğitimle Yeniden Buluşma Projesi" meyvelerini vermeye devam ediyor. Sivas Valiliği himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarla il genelinde çağ nüfusunda olan ve okula devam etmeyen 751 çocuk yeniden okulla buluşturuldu.

AİLELERLE TEK TEK GÖRÜŞÜLDÜ...

Bu konuya büyük hassasiyet gösteren Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer; "Eğitimle Yeniden Buluşma Projesi" tanıtım toplantısında; "Tek tek tüm öğrencilerimize ulaşıp mart ayının sonunda eğitimin tüm kademelerindeki okullaşma oranlarını yüzde 99'a ulaştıracağız. Öğrencilerimizin tek tek adreslerine ulaşacağız, ailelerini dinleyeceğiz. Çocuklarınızın sorunlarını dinleyeceğiz ve onlar için en uygun çözüm neyse onu üreterek eğitim sistemimize dâhil edeceğiz. Türkiye yüzyılında ilk kez eğitimin tüm kademelerinde, tüm evlatlarımızın eğitime eriştiği bir eğitim sistemiyle kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz." İfadelerini kullanmıştı.

Bakan Özer'in talimatının ardından Sivas İl Millî Eğitim Müdürlüğünce, il müdür yardımcıları, şube müdürleri ve gönüllü rehber öğretmenlerin katılımı ile ekipler oluşturuldu. Ekipler, MERNİS sisteminden adres kayıtları bulunan öğrencilerin evlerine ziyaretlerde bulundu. Ailelerle yapılan görüşmeler neticesinde 751 öğrenci yeniden eğitim sistemine kazandırıldı. Tek bir öğrencinin dahi eğitim sisteminin dışında kalmaması için proje kapsamında yürütülen çalışmaların aralıksız olarak devam edeceği belirtildi.

18-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.